تمام بیمارستان‌های تهران درگیر کرونا هستند
کد خبر: 1022402
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HyM
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با بیان این که تمام بیمارستان‌های تهران به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم درگیر کرونا هستند از تدوین برنامه‌های سه‌ماهه و ۶ماهه برای ایجاد محدودیت کرونایی در پایتخت خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: دکتر نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران درباره وضعیت تهران در موج جدید کرونا گفت: متأسفانه حدود دو هفته است که شاهد افزایش شدید موارد بستری در شهر تهران هستیم و بیمارستان‌ها در شرایط بحرانی قرار دارند. بیماران و مراجعین جدید را در بخش‌های بیمارستانی بستری و یا در صورت امکان بخش‌های جدید را راه‌اندازی می‌کنیم، تعداد بخش‌های آی سی یو را در مراکز افزایش داده ایم.

خیز موارد بستری و مرگ در تهران

وی افزود: الآن در پیک (خیز) موارد بستری و مرگ‌ومیر در تهران هستیم و همین امر باعث شد ستاد استانی تصمیمی مبنی بر ایجاد محدودیت‌های یک‌هفته‌ای داشته باشد البته این روش، راهکار اساسی برای درازمدت نیست و نیاز به تدوین یک برنامه ۶ ماهه برای اعمال محدودیت‌ها در تهران به‌صورت منسجم وجود دارد.

وی ادامه داد: با هم فکری‌ای که در ستاد مقابله با کرونا داریم قرار بر این است که یک برنامه سه‌ماهه و سپس ۶ ماهه برای ایجاد محدودیت در شهر تهران داشته باشیم. دورکاری کارمندان یکی از محور‌های اساسی و مؤثر در شرایط کرونایی است.

تهران شاید آخرین نقطه کشور در مهار کرونا باشد

وی در پاسخ به این سؤال که آیا محدودیتی برای سفر از مبدأ تهران در نظر گرفته خواهد شد یا خیر، تصریح کرد: هنوز در این مورد تصمیم نهایی گرفته نشده است و یکی از اساسی‌ترین مباحث، بحث ورود افراد از خارج تهران به داخل پایتخت است؛ چالش دیگر ما، جابه جایی مسافران بین البرز و تهران است و تردد‌های بین این دو استان زیاد است و همین امر باعث افزایش جمعیت و تردد‌های بین‌شهری می‌شود و شاید تهران آخرین نقطه‌ای در کشور باشد که بتوانیم کرونا را در آن مهار کنیم.

توکلی ادامه داد: بسیاری از اقشاری که در مشاغل خدماتی در تهران شاغل هستند معمولاً در نواحی حاشیه‌ای تهران و البرز سکونت دارند و همین امر باعث افزایش حجم سفر‌های درون شهری شده است.

درگیری تمام بیمارستان‌ها به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم تهران با کرونا

معاون درمان ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با بیان این که تقریباً تمام نقاط کشور به کرونا آلوده شده است، خاطرنشان کرد: در تهران تقریباً همه بیمارستان‌ها به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم درگیر کرونا هستند. تمام بیمارستان‌های دولتی و غیردولتی و بیمارستان‌های وابسته به نهاد‌هایی مانند نیرو‌های مسلح و بخش خصوصی و خیریه، در حال پوشش بیماران بیمه شده خود هستند.

وی ادامه داد: برخی از مراکز هم که اورژانس آن‌ها به‌صورت مستقیم بیماران کرونامثبت را پذیرش نمی‌کند، به‌صورت غیرمستقیم بیماران آلوده به کووید ۱۹ را پذیرش می‌کند؛ یعنی مثلاً ممکن است یک بیمار تصادفی به اورژانس این بیمارستان‌ها مراجعه کند و پس از آزمایش، مشخص شود به کووید ۱۹ مبتلاست. این وضعیت در مورد سایر بیماران شامل بیماران سوختگی، قلبی و... نیز صدق می‌کند بنابراین تمامی بیمارستان‌ها را می‌توان به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم درگیر کرونا تلقی کرد.

۴۰ درصد مراجعه کنندگان به بیمارستان‌های تهران بدحال هستند

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران در پاسخ به سؤالی مبنی بر استفاده از نقاهتگاه‌های بیمارستانی برای بیماران مبتلا به کرونا بیان داشت: در موج اول بیماری کرونا به‌دلیل بالابودن تعداد مراجعین به بیمارستان ها، بخشی از بیماران به‌دلیل این که هنوز آشنایی با اصول خودمراقبتی نداشتند به نقاهتگاه‌ها منتقل می‌شدند، اما در زمان حاضر تعداد زیادی از بیمارانی که به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند اصلاً امکان نگهداری در مراکز خارج بیمارستانی ندارند و حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد بیماران مراجعه‌کننده، بدحال و نیازمند اکسیژن رسانی هستند.
منبع: تسنيم
برچسب ها: کرونا ویروس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار