منطقه آزاد ارس به شرکت های دانش بنیان زمین اعطا می کند
کد خبر: 1021899
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HqF
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴
رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: این منطقه به شرکت های دانش بنیان زمین اعطا می کند.

محسن نریمان در نشست تخصصی مناطق آزاد اظهار کرد: ایجاد فضای کار و توسعه فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان از جمله تسهیلات دیگری است که منطقه آزاد ارس برای آن‌ها در نظر گرفته است.

وی افزود: شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان دانشگاهی از حمایت‌های منطقه آزاد ارس برای توسعه فعالیت‌های علمی و فناوری خود بهره‌مند می شوند بر این اساس شرکت‌های دانش بنیان در مناطق آزاد فعالیت خوبی دارند و بسیاری از کارهای فرهنگی و تبلیغاتی از فعالیت این شرکت‌ها ساخته می‌شود.

نریمان با بیان این که شرکت‌های دانش بنیان ایده‌های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری محسوب می‌شوند، گفت: ما تلاش می‌کنیم در منطقه آزاد ارس شرکت‌های دانش بنیان به صورت خاص حضور پیدا کنند و از این شرکت‌ها حمایت‌های ویژه می‌شود.

نریمان با اشاره به این که فضای توسعه برای شرکت‌های دانش بنیان در مناطق آزاد رو به صعود است، گفت: اگر این حمایت‌ها ادامه پیدا کند شاهد حضور بسیاری از نخبگان، دانشجویان و شرکت‌های دانش بنیان در این مناطق خواهیم بود و زمینه ایجاد توسعه برای این شرکت‌ها چه از لحاظ اشتغال و چه از لحاظ عملکرد کاری ایجاد می‌شود.

وی افزود: ما در منطقه آزاد ارس در تعامل با پارک علم و فناوری تبریز هستیم و همچنین از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کمک‌هایی برای حمایت بیشتر از شرکت‌های دانش بنیان در مناطق آزاد فراهم شده است.

مدیر عامل منطقه آزاد ارس تأکید کرد: فعالان اقتصادی نیز در مناطق آزاد ارس می‌توانند بر روی این شرکت‌های دانش بنیان سرمایه گذاری کنند، بر این اساس منطقه آزاد ارس آماده حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است و دانشجویان و نخبگان کشوری می‌توانند از طریق سامانه این مرکز و یا به صورت حضوری از حمایت‌های منطقه آزاد ارس بهره‌مند شوند.

مناطق آزاد بستر مناسبی برای توسعه شرکت‌های دانش بنیان در نقطه صفرمرزی است

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی نیز گفت: راه توسعه از علم می‌گذرد بنابراین باید برای سرمایه گذاری بر روی شرکت‌های دانش بنیان تمرکز کنیم.

معصومه پاشایی بهرام افزود: اکنون در کشور نسل جوان و پرانگیزه وجود دارد و همین موجب جهش شرکت‌های دانش بنیان می‌شود و در این راستا مجلس و کمیسیون صنایع مجلس طرحی را برای اصلاح قوانین مربوط به شرکت‌های دانش بنیان در دستور کار خود قرار داده است که به زودی این طرح‌های حمایتی اعلام می‌شود.

وی با بیان این که شرکت‌های دانش بنیان در شرایط کرونا و تحریم به خوبی توانستند در بخش اشتغال راهگشا باشند، گفت: شرکت‌های دانش بنیان توانستند به خوبی مشکلات تولید را برطرف کنند و بسیاری از قطعاتی که مورد نیاز کشور است و از خارج تأمین می‌شد توسط شرکت‌های دانش بنیان داخلی تولید شد و هم اکنون بر روی آن‌ها سرمایه گذاری می‌شود.  

پاشایی با بیان این که راه توسعه از علم می‌گذرد، اظهار کرد: باید به سرمایه گذاری در شرکت‌های دانش بنیان توجه ویژه شود و در مناطق آزاد کشور هم فضای خوبی برای توسعه این شرکت‌ها ایجاد شود، زیرا این مناطق بستر مناسبی برای توسعه شرکت‌های دانش بنیان در نقطه صفرمرزی است.

دومین رویداد بین المللی چالش های مناطق آزاد و ویژه اکسپورتِک (EXPORTECH) با همکاری سازمان منطقه آزاد ارس و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد.

برچسب ها: ارس ، نخبه ، دانشگاه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار