اقدام قضایی اتحادیه اروپا علیه انگلیس بر سر برگزیت
کد خبر: 1021756
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hnw
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
رئیس کمیسیون اروپا از انجام اقدام قضایی علیه انگلیس بر سر برگزیت خبر داد.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: رئیس کمیسیون اروپا با متهم کردن انگلیس به نقض پایبندی هایش به توافق برگزیت، از راه اندازی اقدامی قضایی علیه این کشور خبر داد.

«اورزولا فن درلاین»، رئیس کمیسیون اروپا امروز پنجشنبه اعلام کرد اتحادیه اروپا اقدامات قانونی را برای جلوگیری از تلاش انگلیس به منظور استفاده از قوانین داخلی برای تغییر جنبه‌های توافقنامه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) آغاز خواهد کرد.

رئیس کمیسیون اروپا همچنین «لایحه بازار داخلی» را نقض تعهد حسن نیت خواند و گفت این کمیسیون نامه اخطاری را به انگلیس ارسال خواهد کرد.

او همچنین اعلام کرد شکایتی قضایی را علیه انگلیس در برابر دیوان دادگستری اروپا به خاطر نقض برکسیت ره راه خواهد انداخت.
اورزولا فن درلاین گفت: ما از دوستان انگلیسی مان دعوت کرده ایم تا بخش‌های مشکل ساز پیش نویس لایحه بازار داخلی را تا پایان ماه سپتامبر حذف کنند. با وجود آنکه ضرب الاجل داده شده سپری شد، اما مفاد مشکل ساز حذف نشده اند. بنابر این صبح امروز کمیسیون تصمیم گرفت تا نامه‌ای رسمی را به دولت انگلیس ارسال کند. این، نخستین گام در یک رویه تخلف آمیز است.

طبق اعلام پلیتیکو، این لایحه که از سوی مجلس عوام این هفته به تصویب رسید، به لندن اجازه خواهد داد تا به شکلی یکجانبه مفاد توافقنامه برگزیت با اتحادیه اروپا را تغییر دهد، مسأله‌ای که با مخالفت اتحادیه اروپا روبرو شده است. اتحادیه اروپا می‌گوید توافقنامه برگزیت از جنبه بین المللی برخوردار است و قابل تغییر نیست.

پیشتر بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در زمان معرفی این لایحه در مجلس عوام گفته بود: «وظیفه من حفظ تمامیت ارضی انگلیس و همچنین دفاع از روند صلح ایرلند شمالی و توافق جمعه نیک است. برای انجام این وظیفه ما به یک امنیت حقوقی شفاف برای دفاع از کشورمان در برابر تفسیر‌های تندروانه و غیرمنطقی از پروتکل [موافقت‌نامه برکسیت]نیاز داریم که می‌تواند به چالش مرزی در دریای ایرلند بیانجامد.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار