جدیدترین آمار جهانی کرونا چهارشنبه ۹ مهر ۹۹
کد خبر: 1021593
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HlJ
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۳۳ میلیون و ۸۴۴ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور هند در شب گذشته با افزایش ۸۰ هزار مبتلا به مجموع ۶ میلیون و ۲۲۵ هزار مبتلا رسید.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۳۳ میلیون و ۸۴۴ هزار و ۹۲۶ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک میلیون و ۱۲ هزار و ۶۷۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۵ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۲۷۷ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۴۵ هزار و ۱۱۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷ میلیون و ۴۰۶ هزار و ۷۲۹ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۱۰ هزار و ۷۹۷ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۸۰ هزار و ۴۷۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۶ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۷۶۳ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۹۷ هزار و ۵۲۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳۱ هزار و ۹۹۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۳۱۷ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۴۳ هزار و ۱۰ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور‌های روسیه، کلمبیا، پرو، اسپانیا و مکزیک نیز به ترتیب با یک‌میلیون و ۱۶۷ هزار و ۸۰۵، ۸۲۴ هزار و ۴۲، ۸۱۱ هزار و ۷۶۸، ۷۵۸ هزار و ۱۷۲ و ۷۳۸ هزار و ۱۳۸ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های آرژانتین با ۷۳۶ هزار و ۶۰۹ نفر و آفریقای جنوبی با ۶۷۲ هزار و ۵۷۲ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۵ میلیون و ۱۸۷ هزار و ۸۲۵، ۴ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۵۲۱ و ۴ میلیون و ۱۳۵ هزار و ۸۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۲ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:
 
جدیدترین آمار جهانی کرونا چهارشنبه ۹ مهر ۹۹
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار