موازی‌ کاری دستگاه‌ها آفت‌ مهم حوزه فرهنگی کردستان است
کد خبر: 1020694
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HWo
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
مدیر مرکز تخصصی علوم اسلامی امام شافعی استان کردستان گفت: موازی‌ کاری دستگاه‌ها از آفت‌های مهم در حوزه فرهنگ کردستان است.

عبدالسلام کریمی صبح امروز در نشست مدیران مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور با نماینده ولی فقیه در کردستان، اظهار کرد: در رابطه با مسائل فرهنگی در منطقه و استان سیاست گذار فرهنگی نداریم.

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین آفت‌های استان ما در حوزه فرهنگ موازی‌کاری دستگاه‌های فرهنگی است که تنها موجب تلف‌شدن اعتبارات این بخش می‌شود.

مدیر مرکز تخصصی علوم اسلامی امام شافعی استان کردستان افزود: بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی به عنوان یک نیاز اساسی در عصر کنونی باید بیش از پیش مد نظر قرار گیرد، در اهمیت این بستر همین بس که مقام معظم رهبری فرمودند «اگر رهبر نبودم دوست داشتم رئیس فضای مجازی بشوم».

به گفته مدیر مرکز تخصصی علوم اسلامی امام شافعی استان کردستان، در حال حاضر 45 نفر ماموستا در این مرکز اشتغال به تحصیل دارند که ظرفیت جذب 50 نفر دیگر در سال تحصیلی جاری وجود دارد.

کریمی خاطرنشان کرد: ایجاد بسترهای لازم برای ارتباط مستقیم این مرکز تخصصی با دفتر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ضروری است.

وی گفت: شناخت زیادی از این مرکز تخصصی در شهرستان‌ها وجود ندارد که امیدواریم با بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی از جمله سایت آوای امین و سایر ظرفیت‌ها در راستای معرفی هرچه بهتر این مرکز تخصصی اقدامات لازم انجام شود.

مدیر مرکز تخصصی علوم اسلامی امام شافعی استان کردستان اضافه کرد: کمبود نیرو از مشکلات فراروی مرکز تخصصی امام شافعی است که امیدواریم چند نیروی جدید به این مجموعه اضافه شود.

ماموستا کریمی در پایان گفت: بهره‌گیری از توان اساتید توانمند امثال ملا محمود مدرسی و ماموستا ملاقادر قادری نیاز مرکز تخصصی امام شافعی کردستان است که تحقق این مهم نیازمند تامین برخی امکانات به ویژه وسیله نقلیه برای حضور این افراد است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار