خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی آذربایجان شرقی حدود ۲.۵ برابر رشد یافت
کد خبر: 1020521
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HU1
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
رییس اداره فناوری و مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: در حالی که تا روی کار آمدن دولت تدبیر و امید خط اعتباری مکانیزاسیون برای کشاورزی استان برقرار نبود، میزان اعتبار اختصاص یافته به این بخش در هفت سال گذشته حدود ۲.۵ برابر رشد یافته است.

محسن قهرمان نژاد  با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۲ شمسی ۲۹۲ میلیارد ریال اعتبار برای مکانیزاسیون کشاورزی استان اختصاص یافت، افزود: خط اعتباری مکانیزاسیون بخش کشاورزی آذربایجان شرقی در سال های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ به ترتیب به ۴۲۴ و ۵۱۶ میلیارد ریال افزایش یافت، ضمن این که این رقم در سال ۱۳۹۵ به ۶۸۷ میلیارد ریال و سال بعد از آن به ۴۰۱ میلیارد ریال رسید. 

وی یادآوری کرد: دولت سال گذشته خط اعتبار یکهزار میلیارد ریالی برای مکانیزاسیون بخش کشاورزی آذربایجان شرقی اختصاص داد.

وی همچنین از رشد ۲۳ درصدی ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان در هفت سال فعالیت دولت روحانی نسبت به دوره قبل از آن خبر داد و اضافه کرد: در حالی که ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان تا سال ۱۳۹۲ به ۱.۵۴ اسب بخار در هر هکتار می رسید، این رقم پارسال ۱.۹ اسب بخار در هکتار بود.

رییس اداره فناوری و مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به رشد ۲۲ درصدی تعداد تراکتورهای استان تشریح کرد: تعداد تراکتورهای در اختیار بهره برداران کشاورزی استان تا سال ۱۳۹۲ به ۲۹ هزار و ۸۸۷ دستگاه می رسید که این رقم پارسال به ۳۶ هزار و ۵۵۹ دستگاه افزایش یافت. 

وی از رشد ۵۰ درصدی تعداد کمباین های بخش کشاورزی آذربایجان شرقی نیز خبر داد و گفت: تعداد کمباین های کشاورزان استان از

۵۶۰ دستگاه تا سال ۱۳۹۲ به ۸۴۱ دستگاه در پایان سال گذشته رسیده است. 

برچسب ها: کشاورزی ، خط ، اعتبار
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار