پیش بینی برداشت ۹۰۰۰ تن ذرت علوفه‌ای از مزارع سازمان موقوفات ملک
کد خبر: 1020393
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HRx
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶
مدیر کشاورزی سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی؛
مدیر کشاورزی سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی گفت: پیش بینی می‌شود حدود ۹ هزار تن ذرت علوفه‌ای از مزارع این سازمان در سال جاری برداشت شود.

محمد هاشم زاده بیان کرد: طی سال زراعی جاری 125 هکتار از این محصول در اراضی سازمان موقوفات ملک کشت شده است که برداشت آن از اوایل مهر ماه شروع می شود و تا اواسط آن به طول می انجامد.
وی ادامه داد: سطح زیر کشت این محصول در مقایسه با سال گذشته 20 هکتار افزایش یافته است که چیزی حدود 20 درصد می شود.
مدیر کشاورزی سازمان موقوفات ملک آستان قدس رضوی درباره گستره عرضه و فروش این محصول تصریح کرد: با توجه به وجود واحد گاوداری سازمان در مجاورت مزرعه، مهم ترین رویکرد مجموعه، تامین علوفه دام این واحد است.
وی ادامه داد: امسال از رقم 704 مغان استفاده شده که از جمله ویژگی های این بذر می توان رشد مناسب و عملکرد بالای محصول در واحد سطح را نام برد.
هاشم زاده از تجهیز تمامی این مزارع به سیستم آبیاری قطره ای زیرسطحی گفت و خاطرنشان کرد: با توجه به این که در این روش نوار آبیاری در 10 سانتی متری زیر خاک قرار می گیرد، لذا با کمترین ساعت آبیاری، آب در دسترس ریشه است.
وی ادامه داد: همچنین تبخیر آب از سطح خاک کاهش یافته و می توان سطح بیشتری از محصول را در مقایسه با روش معمول آبیاری قطره ای کشت کرد.
هاشم زاده، افزایش سطح کشت محصول با استفاده از روش آبیاری زیر سطحی را یکی از نقاط قوت تولید امسال عنوان کرد.
وی ادامه داد: سازمان موقوفات ملک همچنین به منظور افزایش راندمان تولید، ضمن استفاده از توصیه های کارشناسان تغذیه، از انواع کودهای لازم به میزان دقیق و البته به موقع بهره گرفته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار