نتایج درمانی سه داروی مورد استفاده برای بیماران کرونا
کد خبر: 1020159
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HOB
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۳
یک فوق تخصص عفونی مطرح کرد
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در ارتباط با تاثیر سه داروی مورد استفاده برای بیماران کرونایی که در بیمارستان بستری می‌شوند، توضیحاتی ارائه داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: پیام طبرسی، با اشاره به دارو‌های «رمدسیویر»، «فاویپیراویر» و «اکتمرا» که برای بیماران کرونایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: این دارو‌ها هیچ کدام معجزه‌ای کرونا نمی‌کنند، ممکن است درصدی تاثیر داشته باشند، اما موجب جلوگیری از مرگ و میر به طور کامل نخواهند شد.

وی افزود: تاثیر هیچ کدام از این دارو‌ها در مطالعات بالینی به اثبات نرسیده و فقط اثراتی در مطالعات موردی گزارش شده است وزارت بهداشت این امکان را برای پزشکان ایجاد کرده تا در صورت نیاز این دارو‌ها را تجویز کنند.

طبرسی ادامه داد: آخرین مطالعه‌ای که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شد، به تاثیرات داروی اکتمرا پرداخته که دو مقاله در این خصوص منتشر و یک مقاله در دست انتشار است.

وی افزود: همچنین یک مقاله با محوریت تاثیر داروی اینترفرون چاپ شده و مقاله دیگری نیز در این خصوص در حال انتشار است. از طرفی ارائه طرحی مشترک با سازمان بهداشت جهانی در دستور کار است است. کماکان تحقیقات برای کشف دارویی که نقش درمانی داشته باشد، ادامه دارد.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار