طرح تامین آب شرب دایمی عشایر آذربایجان‌شرقی اجرا می‌شود
کد خبر: 1019713
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HGz
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
مدیرکل امور عشایری آذربایجان‌شرقی از اجرای طرح تامین آب شرب دایمی عشایر در این استان خبرداد و گفت: این طرح برای اولین بار در کشور اجرا می‌شود.

سیدمحمدحسن آل هاشم  در دیدار با فرماندار مراغه افزود: این طرح با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی تبصره چهار در ۲۷ منطقه قشلاقی آذربایجان شرقی  و با ۸۸ کیلومتر لوله گذاری اجرا می شود.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح، زمینه برای تامین آب شرب بهداشتی و دایمی با همکاری شرکت آبفای آذربایجان شرقی برای عشایر این استان فراهم می شود.

آل هاشم اضافه کرد: همچنین در این راستا، هشت مخزن تامین آب شرب با ظرفیت پنج هزار و ۵۰۰ مترمکعب احداث و ایجاد می شود.

وی افزود: همچنین برای بهسازی راه های دسترسی عشایر آذربایجان شرقی در سال جاری حدود هفت میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

آل هاشم گفت: هم اکنون ۱۳ هزار و ۲۹۷ خانوار عشایری با حدود ۷۰ هزار جمعیت در آذربایجان شرقی حضور داشته که از این میزان جمعیت، حدود پنج هزار و ۲۰۰ خانوار از استان های آذربایجان غربی، اردیبل و زنجان در فصل ییلاق میهمان این استان هستند.

وی با بیان اینکه ۲ درصد جمعیت آذربایجان شرقی را عشایر تشکیل می دهند افزود: ۲۰ درصد از مواد پروتئینی این استان را عشایر سخت کوش تولید می کنند.

وی اضافه کرد: سالانه حدود ۱۱۱ هزار تن گوشت، ۱۳۲ هزار تن شیر، ۱۶ هزار متر قالی و ۹ هزار متر مربع ورنی توسط عشایر در این استان تولید می شود.

وی افزود: هشت شرکت تعاونی و ۱۶ شرکت تعاونی خرد زنان عشایر در آذربایجان شرقی فعال بوده و به ارائه خدمات از جمله تامین نهاده ها و مایحتاج ضروری این قشر می پردازند.

معاون استاندار و فرماندار مراغه نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه عشایر در تولید و اقتصاد جامعه گفت: حمایت از این قشر تلاشگر اولویت دولت و دستگاه های اجرایی است.

سیدعلی موسوی حسینی افزود: در راستای ارائه خدمات به عشایر در طول یک سال اخیر ۴۱۶ میلیون تومان از محل اعتبارات مستمر، توازن و روستاهای فاقد دهیاری در این شهرستان هزینه شده است.

وی اضافه کرد: ایجاد نمایندگی امور عشایری به صورت فصلی در این شهرستان برای پیگیری امور عشایر و مشکلات آنها ضروری است.

معاون عمرانی فرماندار مراغه نیز در این دیدار گفت: تامین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پل توپراقلو در مسیر دسترسی عشایر شهرستان ضروری است.

نقی مسکینی افزود: همچنین ایجاد پایگاه بهداشتی برای خدمات رسانی به عشایر ییلاقی و قشلاقی این شهرستان ضروری است.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

برچسب ها: عشایر ، مراغه ، اعتبار
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار