لزوم هماهنگی دستگاه‌ها در برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر
کد خبر: 1019682
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HGU
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳
فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ گفت: به دنبال هماهنگی تمام دستگاه‌ها برای مقابله با مواد مخدر و جمع‌آوری معتادان متجاهر هستیم.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سردار محمدرضا یزدی افزود: متأسفانه موضوع مواد مخدر با آسیب‌های اجتماعی و خانواده زندانیان عجین شده و با مواردی همچون قاچاقچیان عمده و خرده مواد مخدر اختلاط پیدا کرده است.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ افزود: لازم است که دادستانی، شهرداری، نیروی انتظامی، بهزیستی، استانداری، سپاه و بسیج اقدمات خود را در راستای برخورد با خرده فروشان مواد مخدر، پاتوق‌های معتادان، کمک به بازپروری معتادان و کمک به خانواده‌های بد سرپرست و زنان سرپرست خانواده انجام دهند.

سردار یزدی خاطرنشان کرد: اگر یک مجموعه به تنهایی بخواهد در این معضل اقدامات خود را انجام دهد یا اینکه تنها چند مجموعه بدون هماهنگی با یکدیگر به اقدامات خود بپردازند، اثربخشی فعالیت‌ها کم خواهد بود، امروز بعد از ۴۰ سال از گذشت انقلاب اسلامی، تمام دستگاه‌ها پای کار هستند و فعالیت می‌کنند، اما اثربخشی کار‌ها به دلیل عدم هم‌افزایی کم است.

وی درباره اقدامات سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ در افزایش ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر گفت: قرار بود سال گذشته ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر با تلاش سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ به پنج هزار نفر افزایش پیدا کند، اما به دلیل مشکلات در تأمین منابع و تجهیز مجموعه شهید زیادیان، حاصل نشد و امسال در پی افزایش ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر به سه هزار نفر هستیم.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ خاطرنشان کرد: زمانی که توان بازپروری افزایش پیدا کند معتادان با فراگیری و آموزش یک شغل به جامعه باز خواهند گشت و کار آن‌ها با جامعه پذیری همراه خواهد بود و دیگر به مسیر قبلی برنمی‌گردند.

بنابر گزارش دفاع پرس، وی در پاسخ به این سؤال که آیا از ظرفیت بسیج برای برخورد با قاچاقچیان، خرده‌فروشان مواد مخدر و معتادان متجاهر استفاده خواهد شد؟ گفت: هنوز درخواستی در این رابطه از طرف نیروی انتظامی یا مسئولان ذیربط ارائه نشده است و بیشتر به دنبال این هستیم که در موضوع‌های فرهنگی، کمک به خانواده‌های آسیب‌دیده، زنان سرپرست خانواده و بدسرپرست، جمع‌آوری و کمک به بازپروری معتادان متجاهر ورود پیدا کنیم.
 
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار