نقش استان‌ها در توسعه ملی پررنگ‌تر دیده شود
کد خبر: 1019393
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HBp
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷
رئیس سازمان آموزش فنی حرفه‌ای کشور گفت: بایستی نقش استان‌ها و شهرستان‌ها در توسعه ملی پررنگ‌تر دیده شود.

 علی‌اوسط هاشمی در بدو ورود به شهرستان سقز با حضور در روستای سرا، از مرکز آموزش مهارت روستایی در دهستان سرا بازدید کرد و گفت: امروز مراکز فنی‌وحرفه‌ای در سراسر کشور در زمینه‌های مختلف آموزشی به فراگیران آموزش‌های لازم را داده تا آنان جذب کار در بازار شوند.

همچنین با حضور معاون وزیر کار و رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای، مجوز مرکز آموزش هُتلداری در هتل کُرد سقز صادر شد.

هاشمی با حضور در این هتل، هدف از راه‌اندازی این مرکز آموزشی را ارتقای سطح نیروها جهت تغییر، استفاده از دانش و تکنولوژی روز و آموزش پرسنل هتل‌ها برای ارائه خدمات مناسب به مشتریان برشمرد و افزود: بایستی مجموعه کارکنان هتل‌ها با آموزش و توانمندسازی، نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

وی با بیان اینکه در حوزه مهارتی در بیشتر شغل‌ها، ضعف‌هایی دیده می‌شود، تصریح کرد: بایستی همپای تهران و هنرستان هتلداری و جهانگردی هما در مشهد، افراد را در شهرستان‌ها آموزش داد.

در این بازدید، فرماندار ویژه سقز، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی مراکز فنی و حرفه‌ای حضور داشتند.

هاشمی که برای بازدید از تعدادی طرح و مرکز امروز مهمان سقز بود، همچنین از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سقز بازدید و اظهار امیدواری کرد: این طرح تکمیل شود.

این مرکز که در زمینی به مساحت 6 هزار مترمربع در حال احداث است از سال 86 کلنگ ساخت آن به زمین زده شده است و از سال 93 به دلیل کمبود اعتبار ساخت آن متوقف شده است.

همچنین مرکز آموزشی بین کارگاهی شرکت بازرگانی الماس غرب آلتونی در ناحیه صنعتی صاحب با حضور معاون وزیر کار افتتاح و آغاز به کار کرد.

هاشمی خطاب به مسئول این مرکز گفت: توجه به فناوری و اطلاعات برای وجود یک طراح زبردست، توجه به مد و طراحی و حمایت از این مرکز ضروری است.

وی اضافه کرد: سقز از لحاظ نیروی انسانی دارای سرمایه مناسب و از لحاظ جغرافیایی در مسیر کریدور شمال جنوب قرار گرفته است که دارای بازار مناسبی است.

وی با اشاره به اینکه دپارتمان ملی گلخانه‌ای در دیواندره راه‌اندازی می‌شود، تصریح کرد: بایستی نقش استان‌ها و شهرستان‌ها در توسعه ملی پررنگ‌تر دیده شود.

این دومین سفر علی‌اوسط هاشمی به کردستان در یک ماه اخیر بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار