تعداد روستاهای زیرپوشش تلفن همراه کردستان به مرز ۱۰۰۰ رسید
کد خبر: 1018613
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GzF
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان از پوشش تلفن همراه ۱۳۰ روستای دیگر استان خبر داد و گفت: با احتساب این روستاها، تعداد روستاهای بهره‌مند از پوشش تلفن همراه به ۹۹۸ روستا افزایش خواهد یافت.

فردین سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگاران در سنندج با اشاره به توسعه تلفن همراه روستایی در استان کردستان، اظهار داشت: با پیگیری‌های این اداره‌کل تعداد 68 سایت جدید تلفن همراه روستایی در حال احداث است که با احداث این سایت‌ها، 130 روستای دیگر کردستان زیرپوشش تلفن همراه قرار خواهند گرفت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان گفت: در راستای افزایش سطح دسترسی به شبکه تلفن همراه و تامین پوشش تلفن همراه در روستاهای استان کردستان، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در قالب طرح توسعه خدمات عمومی اجباری روستایی (USO) اقدامات موثری را در این استان انجام داده است.

به گفته سعیدی، در حال حاضر از یک هزار و 310 روستای بالای 20 خانوار این استان، 868 روستا دارای پوشش مناسب تلفن همراه هستند.

وی با اشاره به پایش‌های ارتباطات روستایی توسط کارشناسان این حوزه در استان، افزود: با توجه به وضعیت توپوگرافی منطقه و صعب‌العبور بودن جاده‌های روستایی استان کردستان، تعداد 68 سایت جدید تلفن همراه روستایی دیگر نیز در دست اقدام است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان اعلام کرد: در صورت راه‌اندازی این سایت‌ها، بیش از 130 روستای دیگر این استان زیرپوشش تلفن همراه ۳G و ۴G قرار خواهند گرفت که با احتساب این روستاها، تعداد روستاهای بهره‌مند از پوشش تلفن همراه به ۹۹۸ روستا افزایش خواهد یافت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار