جدیدترین آمار جهانی کرونا یکشنبه ۱۶ شهریور ۹۹
کد خبر: 1018170
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Gs6
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
طبق آخرین امار جهانی تاکنون ۲۷ میلیون و ۶۶ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور هند در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۹۰ هزار مبتلا به مجموع ۴میلیون و ۱۱۳ هزار مبتلا رسید.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز، ۲۷ میلیون و ۶۶ هزار و ۵۳۳ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۸۸۳ هزار و ۷۴۴ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۹ میلیون و ۱۷۰ هزار و ۱۴۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۴۲ هزار و ۹۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۶ میلیون و ۴۳۱ هزار و ۱۵۲ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۹۲ هزار و ۸۱۸ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور برزیل پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۱ هزار و ۱۹۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴ میلیون و ۱۲۳ هزار مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۲۶ هزار و ۲۳۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور هند به عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۹۰ هزار و ۶۳۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴ میلیون و ۱۱۳ هزار و ۸۱۱ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۷۰ هزار و ۶۷۹ هندی جان خود را از دست داده‌اند.

کشور‌های روسیه، پرو، کلمبیا، آفریقای جنوبی و مکزیک نیز به‌ترتیب با یک میلیون و ۲۰ هزار و ۳۱۰, ۶۸۳ هزار و ۷۰۲, ۶۵۸ هزار و ۴۵۶, ۶۳۶ هزار و ۸۸۴ و ۶۲۹ هزار و ۴۰۹ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های اسپانیا با ۵۱۷ هزار و ۱۳۳ و آرژانتین با ۴۷۱ هزار و ۸۰۶ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، برزیل و هند به ترتیب با ۳ میلیون و ۷۰۷ هزار, ۳ میلیون و ۲۹۶ هزار و ۷۰۲ و ۳ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۸۶۵ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۲ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:
 
جدیدترین آمار جهانی کرونا یکشنبه ۱۶ شهریور ۹۹
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار