زمینه ثبت و ضبط خاطرات مرزبانان کردستان فراهم است
کد خبر: 1016670
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GTu
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
فرمانده مرزبانی کردستان گفت: در مرزبانی استان یک واحد تحقیقات و پژوهش با حضور نیروهای متخصص و دست به قلم در حال فعالیت است که همکاری این واحد با دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری می‌تواند زمینه ثبت و ضبط خاطرات مرزبانان را فراهم کند.

سردار علیرضا مرزبانی صبح امروز در دیدار با رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان با تمجید از اقدامات و فعالیت‌های حوزه هنری استان گفت: به تصویر درآوردن رشادت‌های رزمندگان با ثبت، ضبط و انتشار خاطرات در قالب برگزاری شب‌های خاطره و چاپ کتاب بسیار ارزشمند و شایسته قدردانی است.

وی با اعلام آمادگی فراهم‌سازی امکان ثبت و ضبط خاطرات مرزبانان استان گفت: بیان رشادت و ایثارگری‌های صورت گرفته توسط غیور مردان مرزبانی استان کردستان با زبان هنر می‌تواند در تثبیت امنیت پایدار استان و آگاهی بخشی جامعه بسیار مؤثر واقع شود.

فرمانده مرزبانی استان کردستان با اشاره به 15 مرز مشترک آبی وخاکی کشوراسلامی ایران با همسایگان گفت: با توجه به شرائط جغرافیایی، سیاسی و وضعیت کشورهای همجوار مرز‌های غربی و کردستان از حساسیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی در این زمینه افزود: هم اکنون ما در مناطق مرزی به نوعی ضمن حراست از آب و خاک کشور زمینه امنیت مناطق مرزی با اقلیم کردستان را نیز مهیا کرده‌ایم. 

سردار مرزیانی با اشاره به یکسویه نگری های صورت گرفته در خصوص اقدامات مرزبانی گفت: مهم‌ترین مسئله امروز کشور تأمین امنیت و مبارزه با قاچاق است و در این زمینه با قدرت به وظایف خود عمل می‌کنیم.

وی افزود: در کنار تأمین امنیت و حراست از آب و خاک کشور در مبحث اخلال در بازار اقتصادی از طریق قاچاق، قوانین مشخص است و بر این اساس وظایف خود را به انجام می‌رسانیم.

فرمانده مرزبانی کردستان گفت: ما در بحث کولبری از کولبرانی که برای امرار معاش به جابجایی کالا از مسیرهای مشخص شده اقدام می‌کنند، حمایت می‌کنیم.

فرمانده مرزبانی کردستان با استقبال از برگزاری برنامه‌های مشترک با حوزه هنری در زمینه برگزاری شب‌های خاطره گفت: این موضوع می‌تواند در معرفی خدمات و تلاش‌های نیروهای مرزبانی در میان جامعه بسیار مؤثر واقع گردد.

وی افزود: در مرزبانی استان یک واحد تحقیقات و پژوهش با حضور نیروهای متخصص و دست به قلم در حال فعالیت است که همکاری این واحد با دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری کردستان می‌تواند زمینه ثبت، ضبط خاطرات مرزبانان را فراهم کرده و آثار ارزشمندی را تولید کنند.

وی ادامه داد: به زودی امکان حضور هنرمندان عکاس را به پاسگاه‌های مرزی فراهم می‌کنیم و این آمادگی را داریم تا تمام آرشیوها و شرایط لازم جهت تولید آثار سینمایی و مستند را در اختیار فیلمسازان قرار دهیم.

سردار مرزبانی گریزی هم به شرایط کرونایی زد و گفت: خوشبختنانه با کار فرهنگی و با همکاری و مشارکت نیروهای مستقر در پاسگاه ها و ستاد تا حالا توانسته‌ایم در مقابله با ویروس کرونا بسیار خوب عمل کنیم و در حالیکه امکان تعطیلی پاسگاه‌ها و پادگان‌ها همچون مدارس و دانشگاه‌ها وجود ندارد، با این همکاری پاکترین مراکز جمعی مختص به پاسگاه‌ها و پادگان‌های نظامی است.

وی با تأکید بر ضرورت کار فرهنگی برای دوران پسا کرونا همزمان با مبارزه با این ویروس گفت: متأسفانه در این زمینه کار زیادی انجام نگرفته و باید به صورت جدی در خصوص تلاش جهت احیای ارزش‌هایی که براثر این ویروس ممکناست دچار فراموشی شوند برای دوران پسا کرونا با برنامه عمل کنیم که نقش صدا و سیما و هنرمندان در این زمینه بسیار پراهیمت است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار