ضرورت استفاده از کشت گلخانه‌ای و روش های نوین آبیاری در پایاب سدها
کد خبر: 1015640
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GDI
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: استفاده از کشت گلخانه‌ای و روشهای نوین آبیاری بایستی در بهره‌برداری از پایاب سدها مدنظر قرار گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای در سفر یک روزه به شهرستان ورزقان، ضمن تشکیل جلسه با نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مقامات محلی، در خصوص استفاده بهینه از پایاب سدهای شهرستان و احداث شهرک گلخانه‌ای تبادل نظر کردند.

اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در این جلسه با بیان اینکه کشت گلخانه‌ای به جهت بازدهی بالای اقتصادی، در هر شرایطی به صرفه است گفت: دولت با اعطای تسهیلات از این بخش حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد.

فرماندار شهرستان ورزقان نیز با بیان اینکه بهره‌برداری از سدهای حاجیلرچای و آقبلاغ سفلی ـ سیه‌کلان فرصت خوبی پیش روی شهرستان برای توسعه بخشهای صنعت و کشاورزی قرار داده است گفت: باید از منابع آبی موجود شهرستان در هر سه بخش شرب، کشاورزی و صنعت استفاده حداکثری شود.

خانی افزود: استفاده از کشت گلخانه‌ای و روش‌های نوین آبیاری که بازده اقتصادی مطلوب دارند باید در بهره‌برداری از پایاب سدها مدنظر قرار گیرد.

الهوردی دهقانی نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه نواقص سد حاجیلارچای و نیز اجرای شبکه پایاب سدهای آقبلاغ سفلی ـ سیه‌کلان و حاجیلار بایستی هر چه سریعتر رفع شود افزود: احداث سد بر روی رودخانه‌‌های بکرآباد و مسقران که مطالعات آن صورت گرفته و نیز انجام مطالعات لازم برای احداث سد بر روی روخانه‌های جوشین چای و ورزقان چای برای توسعه کشاورزی و صنعت باید آغاز شود.

یوسف غفارزاده مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان نیز گفت: برای اختصاص آب سد حاجیلارچای به طرح‌های مختلف، توجیه اقتصادی طرح برای سازمان آب بسیار مهم است.

برچسب ها: تبریز ، جهاد ، کشاورزان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار