امارات تا دیر نشده تجدیدنظر کند
کد خبر: 1015575
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GCF
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵
هشدار رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح:
قطعاً رویکرد ملت ایران به این کشور همسایه از اساس تغییر خواهد کرد و نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی نیز به این کشور با محاسبات دیگری نگاه خواهند کرد و چنانچه اتفاقی در منطقه خلیج‌فارس بیفتد و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دچار خدشه هرچند اندک شود ما آن را از چشم کشور امارات‌متحده عربی می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: توصیه می‌کنیم که تا دیر نشده‌است کشور امارات متحده عربی نسبت به این تصمیم تجدیدنظر کند
سرویس سیاسی جوان آنلاین: ۴۲ سال پس از پیمان ننگین کمپ‌دیوید میان نخست وزیر رژیم صهیونیستی و سادات رئیس‌جمهور معدوم مصر، شیخ‌نشین امارات پای توافقی را امضا کرد که سادات امضا کرده‌بود؛ عادی‌سازی روابط با رژیم کودک‌کش صهیونیستی و خیانت به آرمان فلسطین. بازیگردان آن صحنه جیمی کارتر، رئیس‌جمهور وقت امریکا بود و امروز هم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور بی‌خرد ساکن کاخ سفید. اکنون و پس از ۴۲ سال از آن قرارداد ننگین، نه‌تنها توسعه روابط با رژیم جعلی صهیونیستی و عادی‌سازی روابط دولت‌های اسلامی اتفاق نیفتاده، بلکه این رژیم روز به روز محدودتر و در دیواری خود‌ساخته محدود به سرزمین‌های اشغالی محصور است. بنابراین سرنوشت این توافقنامه‌ها از هم اکنون روشن است و ملت‌های اسلامی این خطای حاکمان بی‌کفایت خود را نخواهند بخشید.

پس از علنی‌شدن توافق مخفیانه امارات و رژیم صهیونیستی، بسیاری از ملت‌های اسلامی ضمن محکومیت این اقدام، خواستار تجدیدنظر فوری از سوی حاکمان امارات شدند. جمهوری اسلامی ایران نیز همسو با دیگر دولت‌ها و ملت‌های اسلامی این اقدام را «حماقت راهبردی» و «خطرناک و شیطانی» ارزیابی کرد که از آینده‌ای خطرناک برای ساکنین کاخ شیشه‌ای امارات خبر می‌دهد.

روز گذشته رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح به عنوان بالاترین مقام نظامی در جمهوری اسلامی ایران نسبت به تبعات این اقدام به حاکمان امارات هشدار داد، چنانچه امنیت ملی جمهوری اسلامی دچار خدشه هرچند اندک شود، ما آن را از چشم امارات متحده‌عربی می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد. سرلشکر باقری با تأکید بر اینکه امارات در ارتباط خود با رژیم صهیونیستی تجدیدنظر کند، گفت: چنانچه امنیت ملی جمهوری اسلامی دچار خدشه هرچند اندک شود، ما آن را از چشم امارات‌متحده عربی می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، سرلشکر پاسدار محمد باقری در نشست «هم‌اندیشی و هماهنگی فرماندهان نیرو‌های مسلح و مدیران رسانه ملی» که در محل ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار شد، با اشاره به آخرین تحولات منطقه اظهار داشت: متأسفانه در این ایام با مصیبت بزرگ ایجاد ارتباط میان رژیم امارات متحده عربی و رژیم کودک‌کش صهیونیستی مواجه شده ایم که فوق‌العاده جای تأسف و تأثر دارد.

صهیونیسم برای بقا دست و پا می‌زند

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: امروز در شرایطی که همه آزادگان جهان از ایجاد ارتباط و دوستی با رژیم صهیونیستی ابراز تنفر و دوری می‌کنند، یکی از همسایگان جمهوری اسلامی با وقاحت تمام اعلام برقراری ارتباط با این رژیم کودک‌کش می‌کند که این جای تأسف دارد؛ چراکه رژیم صهیونیستی برای بقای خود دست و پا می‌زند و بدون توجه به موازین اسلامی و موازین دین یهود نسبت به هرگونه ظلم و ستم در جهان اسلام و حتی با مردم خود و همسایگانش از هیچ‌گونه اقدامی ابایی ندارد.

باقری بیان داشت: برای کشور امارات به‌عنوان یک کشور عربی و مسلمان چنین رابطه‌ای به‌هیچ‌وجه قابل‌پذیرش نیست که با رژیم متعرض به قبله اول مسلمین که مردم فلسطین را آواره و مورد کشتار و زندانی کردن قرار داده، ایجاد رابطه سیاسی و اقتصادی کرده و آن را به‌طور علنی اعلام کند.

تحمل نمی‌کنیم تا دیر نشده تجدیدنظر کنید

وی عنوان کرد: قطعاً رویکرد ملت ایران به این کشور همسایه از اساس تغییر خواهد کرد و نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی نیز به این کشور با محاسبات دیگری نگاه خواهند کرد و چنانچه اتفاقی در منطقه خلیج‌فارس بیفتد و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دچار خدشه هرچند اندک شود ما آن را از چشم کشور امارات‌متحده عربی می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: توصیه می‌کنیم که تا دیر نشده‌است کشور امارات متحده عربی نسبت به این تصمیم تجدیدنظر کند و مسیری را ادامه ندهد که به ضرر امنیت منطقه و کشورش باشد که این قابل‌پذیرش نیست.

باقری در ادامه این نشست توجه به دفاع مقدس را یکی از مسائل فوق‌العاده مهم و حائز اهمیت خواند و افزود: دفاع مقدس مسئله کوچکی نیست و در تاریخ ایران اسلامی نقطه عطفی محسوب می‌شود؛ چراکه در طول دو قرن اخیر از تاریخ کشور همواره در جنگ‌ها با شکست و دادن سرزمین و عقب‌نشینی و حقارت مواجه بوده‌ایم. وی عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به‌وجود آمده توانستیم با دست خالی در برابر رژیم بعثی که از حمایت ۳۰ کشور به انضمام دو ابرقدرت بلوک غرب و شرق برخوردار بود، به پیروزی برسیم و اجازه ندهیم حتی یک وجب از خاک کشور به تصرف دشمن درآید.

دفاع مقدس اثبات منطق اسلامی و انسانی ایران

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران توانست در دوران دفاع مقدس منطق اسلامی و انسانی را در مقابل چشمان جهانیان به اثبات برساند و مستضعفان جهان را امیدوار کند که با کمترین تجهیزات و با قدرت ایمان نیز می‌توان در برابر مستکبران به پیروزی دست یابند. باقری اضافه کرد: حقیقتاً دفاع مقدس با آن ابعاد عالی، گنجی است که همه ما باید برای استخراج این گنج عظیم تلاش کنیم و آن را به نسل امروز و نسل‌های بعدی نیز انتقال دهیم. ما باید به‌گونه‌ای عمل کنیم تا این واقعه عظیم که موجب سربلندی، افتخار، امید به آینده و حرکت جهادگونه است در جان انسان‌ها به ویژه ملت ایران و مستضعفین جهان بنشیند. وی گفت: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان مهم‌ترین رسانه اثرگذار ملی در کنار سایر ارگان‌های کشور تلاش می‌کند تا برای برگزاری مناسب چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس و نمایش این واقعه عظیم تاریخی کار ویژه‌ای انجام دهند.

نیرو‌های مسلح متضمن امنیت پایدار

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به اینکه امروز مسئله دفاع و امنیت برای همه کشور‌های جهان، مهم‌ترین موضوع ملی محسوب می‌شود، یادآور شد: اگر اقتصاد، سیاست، فرهنگ و سایر ارزش‌ها در جوامع محقق می‌شود؛ مقدمه و زمینه‌ساز آن وجود امنیت و دفاع مطمئن و پایدار از کشور و منافع و مردم است. باقری تصریح کرد: امروز نیرو‌های مسلح افتخار دارند که این مسئولیت را برابر قانون اساسی و قوانین موضوعه کشور و اوامر فرمانده معظم کل قوا بر عهده دارند و در این رابطه نیز حداکثر تلاش را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری نشست میان فرماندهان نیرو‌های مسلح و مدیران رسانه ملی گفت: امروز به دلیل حیطه‌بندی‌هایی که وجود دارد، بسیاری از فعالیت‌های نیرو‌های مسلح از منظر مردم و جامعه دور است و طبیعی است که همکاری بین سازمان صدا و سیما و نیرو‌های مسلح سبب نمایش هوشمندانه فعالیت‌ها با رعایت اصول امنیتی و حفاظتی می‌تواند در این حوزه کمک‌کننده باشد و بسترساز ایجاد روحیه ملی، سربلندی ملی، هویت ملی و اسلامی در جامعه و تحقق امنیت و دفاع پایدار در کشور شود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: عزیزان ما در صدا و سیما در حقیقت نقش بی‌بدیلی در آگاه‌سازی ملی و عملیات رسانه کشور و همچنین مقابله با عملیات روانی و شناختی دشمن بر عهده دارند که ما قدردان زحمات رئیس صدا و سیما، معاونین ایشان و مدیران شبکه‌ها و یکایک عزیزان و همکارانمان در صدا و سیما هستیم. باقری افزود: صداو سیما حقیقتاً جزو سازمان‌های موفق کشور است که همواره در حوزه دفاع مقدس و همکاری با بخش‌های دفاع و امنیت کشور و همچنین نمایش دستاورد‌های صنایع دفاعی کشور کاری جهادی انجام می‌دهد که ما قدردان زحمات این عزیزان هستیم. وی با اشاره به ضرورت اجرای جلسات فی‌مابین گفت: برگزاری این جلسات در هم‌افزایی و هماهنگی هر چه بیشتر و اجرای برنامه‌های تدوین شده مؤثر است؛ البته جلساتی بین بدنه دو سازمان به طور مکرر وجود دارد که این جلسات نیز توسعه و تداوم خواهد یافت.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح خاطر نشان کرد: نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، بسیج و وزارت دفاع همه یک ید واحد هستند و حضور فرماندهان عالی رتبه و جانشینان آن‌ها در این جلسه نشان می‌دهد که ما همچون انگشتان یک دست در کنار یکدیگر هستیم و همچون یک مشت جلوه پیدا کرده و با اقتدار کار را پیش خواهیم برد، بنابراین امروز وحدت نیرو‌های مسلح به عنوان یک اصل اساسی باید مورد توجه قرار گیرد.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
0
0
کار با اسراییل جنایتکار و اعراب مرتجع منطقه نداریم و این بحثش جداست. اشکالات اینکار در اینده متوجه اسراییل خونخوار و اعراب خواهد شد و خسارات ان را خواهند دید.
اما جناب باقری به جه حقی میگوید فلان کشور نباید با فلان کشور رابطه برقرار کند؟
مگر وکیل انها هستید؟ اختیارات ان کشور ها مگر دست تو است؟
متاسفانه امور خارجه درست و حسابی که نداشته باشیم اوضاع اینطور میشود و باقری برای دیگر کشور ها تصمیم میگیرد و خط و نشان میکشد.
این رویه غلط را باید عوض کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار