نذورات اصفهانی ها در عیدقربان افزایش یافت
کد خبر: 1014785
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FzV
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان:
محمد کشتکار گفت: امسال نسبت به مدت مشابه با افزایش نذورات در مراسم عید قربان اصفهان مواجه بودیم.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان در گفت و گویی با اشاره به صیانت از سلامت عمومی جامعه و تأمین بهداشت عمومی اظهار داشت: در سال جاری، با نظارت‌های بهداشتی افزایش ۴۴ درصدی ذبح دام زنده در مراسم عید قربان ثبت شد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با رشد ۴۴ درصدی همراه بود.

وی افزود: در مدت مشابه در سال گذشته میزان دام زنده بررسی شده در مراسم عید قربان ۵ هزار و ۲۶۱ رأس گزارش شد که امسال به ۷ هزار و ۵۸۸ رأس دام افزایش یافت.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به ۷ هزار و ۱۶۸ رأس دام بازرسی شده که به مرحله کشتار در مراسم عید قربان رسید، تصریح کرد: با حضور ۱۶۸ ناظر و کارشناس بهداشتی و شرعی در کشتارگاه‌های تحت نظارت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، ۲۰ رأس دام به طور کامل از دایره ذبح خارج و برخی از ارگان‌های داخلی از قبیل دل و جگر در ۱۲۵ رأس دام هم به شکل موضعی ضبط شد.

کشتکار با تاکید بر اینکه شیوع بیماری کرونا روند اقدامات خیرانه در مراسم عید قربان در استان اصفهان را افزایش داده است، اظهار داشت: با توجه به تعطیلی جایگاه‌های موقت کشتار دام زنده، کمیته امداد امام خمینی (ره)، اداره کل بهزیستی استان اصفهان، فروشگاه‌های بزرگ گوشت فروشی، سازمان میادین شهرداری و افراد خیر نسبت به ثبت سفارشات به صورت مجازی اقدام کردند.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان بیان کرد : عدم حضور شهروندان در کشتارگاه و سهولت ادای نذر آنها به صورت مجازی اقدام خوبی بود که موجب رضایت صاحبان نذر را فراهم آورد؛ ثبت سفارش و تحویل آن درِ منازلِ شهروندان و عدم حضور آنها در کشتارگاه‌ها به عنوان اقدامی مؤثر و مفید در سال‌های بعد هم تداوم داشته باشد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار