تامین نیروی مورد نیاز کارشناس رسمی دادگستری ضروری است
کد خبر: 1014493
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fun
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
رئیس کل دادگستری استان کردستان
رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: کارشناسان رسمی دادگستری نقش بسیار مهمی در محاکم قضائی از جهت احقاق و اجرای عدالت ایفاء می‌کنند و این مهم‌ترین رسالت و وظیفه این مجموعه است.

محمد مترقب صبح امروز در جلسه ساماندهی فرآیند کارشناسی رسمی قوه قضاییه استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: تامین نیروی مورد نیاز کارشناس رسمی دادگستری در کردستان ضروری است.

وی خاطرنشان کرد با کارشناسانی که همراه هیأت کارشناسی در محل اجرای قرار کارشناسی حضور پیدا نمی کنند باید برخورد شود. 
وی افزود: مجموعه کارشناسان رسمی دادگستری نقش بسیار مهمی در محاکم قضائی از جهت احقاق و اجرای عدالت ایفاء می‌نمایند و این مهم‌ترین رسالت و وظیفه این مجموعه است. 
وی تصریح کرد: باید بین مرکز کارشناسان رسمی قوه قضاییه و کانون کارشناسان رسمی در استان کردستان با مدیران قضایی استان رابطه تنگاتنگ و موثری در جهت رفع مشکلات و ایجاد هماهنگی بوجود آید. 
مترقب افزود: در  تمام رشته‌های تخصصی که با کمبود کارشناس رسمی دادگستری در استان کردستان مواجه هستیم باید نیروهای کاردان و مجرب و متعهد جذب شود. وی خاطرنشان کرد: مقرر است تا معاونت منابع انسانی دادگستری کردستان کلاس‌های آموزشی تخصصی برای قضات شعب ویژه امور اراضی ملی و منابع طبیعی در این زمینه برگزار نماید. 
وی اظهار کرد: با کارشناسانی که در هیأت‌های کارشناسی که در محل اجرای قرار کارشناسی حضور پیدا نمی‌کنند و منجر به صدور رأی می‌شود باید با جدیت تمام برخورد انتظامی شود. 
وی خواستار رعایت بیشتر اخلاق حرفه‌ایی توسط کارشناسان رسمی دادگستری در رفتار و عملکردها جهت جلب اعتماد عمومی شد . 
گفتنی است؛ در ادامه جلسه معاونین قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس و اعضای هیأت مدیره کارشناسان رسمی قوه قضاییه در استان کردستان به بیان نقطه نظرات و مشکلات خود در زمینه‌های مختلف پرداختند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار