فعالیت ۲۱ پایگاه سنجش سلامت و ارزیابی تحصیلی در کردستان آغازشد
کد خبر: 1012312
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FLc
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: فعالیت ۲۱ پایگاه سنجش سلامت و ارزیابی تحصیلی اولیه و مجازی استان از امروز در سطح استان آغاز شد.

خلیل رنجبر صبح امروز در آئین نمادین افتتاحیه پایگاه‌های سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان که در مدرسه خسروی کردستانی سنندج برگزار شد، اظهار داشت: پیشء‌بینی می‌شود امسال بیش از 28 هزار نوآموز با شرکت در برنامه سنجش ارزیابی وجایگاه صحیح آموزشی آنان تعیین شود.

وی گفت: نوبت‌دهی این برنامه برای بیست و ششمین سال متوالی در دو مرحله اولیه و تخصصی برای تمامی نوآموزان بدو ورود به دبستان(پایه اولی‌ها) استان از 15 تیرماه آغاز و تا 31 شهریورماه جاری اجرا ادامه می یابد.

وی افزود: در شهرستان‌های سنندج 4پایگاه، مریوان 3 پایگاه، سقز 3 پایگاه، بانه 2 پایگاه، قروه 2 پایگاه و دیواندره 2، کامیاران 2، بیجار، دهگلان و سروآباد هم هر کدام یک پایگاه تشکیل و تمامی پایگاه‌ها درجه ب بوده و با 6 نفر ارزیاب فعال است.

دبیر اجرایی ستاد هماهنگی سنجش استان اظهار داشت: هزینه دریافتی سنجش برای هر نوآموز 40 هزار تومان اعلام شده و والدین نوآموزان با مراجعه به مدرسه محل ثبت‌نام فرزندشان و با ارائه مدارک شناسنامه‌ای توسط مدیر مدرسه در سامانه سنجش به آدرس h1.iehs.ir/tashkhis/home و h1.csdeo.ir/tashkhis/home نوبت‌گیری می‌شوند.

روزانه ۲۰ نفر سنجش می‌شوند

رنجبر اظهار داشت: نوبت‌گیری در سامانه در شرایط کنونی بیماری کرونا با فاصله نیم ساعت انجام گرفته و هر پایگاه سنجش روزانه تعداد 20 نفر نوآموز را ارزیابی کرده و ساعت کاری در نوبت صبح از 8 تا 13 و در نوبت بعدازظهر از ساعت 14 تا 19با رعایت کلیه موارد بهداشتی است.

وی افزود: در تابستان جاری سنجش 16 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان توسط 150 نفر نیروی تخصصی و مجرب استان در 21 پایگاه انجام خواهد شد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان با بیان اینکه تمام موارد بهداشتی در پایگاه‌های سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان مد نظر قرار گرفته و رعایت خواهدشد، به والدین توصیه کرد در این مورد نگرانی نداشته باشند و در صورت امکان یک والد همراه نوآموز به پایگاه‌ها مراجعه نمایند.

 

۱۳۰ بسته بهداشتی در پایگاه‌های سنجش توزیع شد

وی اظهار داشت: 130 بسته‌ی بهداشتی شامل ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی با ارزش تقریبی 650 میلیون ریال در پایگاه‌های سنجش استان توزیع شده است.

رنجبر گفت: امسال معاینات عمومی پزشکی نوآموزان بدو ورود به مدرسه به دلیل پیشگیری از ابتلای نوآموزان به کرونا لغو شده و در پایگاه‌ها فقط معاینات غرباگری(سنجش بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی)، وضعیت حرکتی و سوابق واکسیناسیون نوآموزی بررسی خواهد شد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان با بیان اینکه اجرای برنامه سنجش در راستای غربالگری نواموزان با هدف جایدهی درست در نظام آموزشی، شناخت مشکلات جسمی دانش‌آموزان به منظور تشخیص به موقع نارسایی‌های جسمانی، اختلالات روانی و رفتاری نوآموزان است، خاطر نشان کرد: مداخله به هنگام و ارائه خدمات مورد نیاز و آماده سازی دانش‌آموزان برای آموزش رسمی از دیگر ضرورت‌های اجرای این برنامه است.

دانش‌آموزان عناصر اصلی سیستم آموزشی هستند

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان گفت: دانش‌آموزان به عنوان عناصر اصلی سیستم آموزشی سرمایه‌های اجتماعی و آینده‌سازان یک جامعه محسوب می‌شوند به همین جهت شناسایی، پیشگیری، مداخله بهنگام، هدایت و کمک به بهبود کیفی آموزش آنان و ارائه توصیه‌های مناسب به خانواده‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی خاطر نشان کرد: امسال سعی شده مدارسی به عنوان پایگاه‌های سنجش انتخاب شود که از امکانات لازم برای راحتی و آسایش نوآموزان برخوردار بوده و خانواده‌ها بتوانند به پایگاه‌های مراجعه نمایند که به محل سکونت آنان نزدیک باشد.

وی گفت: 27 هزارو 434 نفر نوآموز بدو ورورد به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان استان در سال تحصیلی 99-98 مورد ارزیابی‌های اولیه و تخصصی قرار گرفته و به مدارس معرفی شدند.

رنجبر افزود: ثبت نام قطعی دانش‌آموزان در سامانه سناد، صدور کارنامه، سفارش کتب درسی و ... زمانی امکان پذیر است که نوآموز/دانش‌آموز به پایگاه‌های سنجش مراجعه کرده و گواهی سنجش را دریافت کرده باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار