تولید ۲۸۹ تُن حجم زباله در روز توسط شهروندان اسلامشهری
کد خبر: 1012173
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FJN
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
مدیریت پسماند شهرداری اسلامشهر خبرداد:
بهزاد بذرگری گفت: شهروندان اسلامشهری در طول یک شبانه روز ۲۸۹ تن زباله تولید میکنند.
بهاره عشقی صابر

بهزاد بذرگری رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اسلامشهر با اشاره به حجم زباله تولیدی توسط شهروندان اسلامشهری اظهار داشت: شهروندان اسلامشهری در طول یک شبانه روز ۲۸۹ تن زباله تولید میکنند که این حجم از زباله هزینه بسیاری را به شهرداری تحمیل میکند.

وی بیان کرد: شهروندان می توانند با رعایت مواردی همچون کاهش تولید زباله، تفکیک زباله از مبداء و ... به کاهش حجم زباله کمک کرده و مجموعه مدیریت شهری را در این زمینه یاری نمایند .

بذرگری در ادامه با بیان اتمام عملیات احداث برکه های تثبیت در ایستگاه میانی پسماندهای شهری تاکید کرد: با هدف کاهش بار میکروبی، فیزیکی و شیمیایی پسماندهای تولیدی، عملیات احداث برکه های تثبیت در ایستگاه میانی سازمان مدیریت پسماند به پایان رسید.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اسلامشهر افزود: این برکه در ضلع شمالی ایستگاه میانی انتقال پسماندهای شهری سازمان مدیریت پسماند در ابعاد۱۴ متر طول، ۴ متر عرض و ۳/۵متر ارتفاع احداث شده است.

وی ادامه داد: در راستای عملیات احداث برکه های تثبیت در ایستگاه میانی، اقداماتی چون حفاری، پی کنی، دیوارکشی و سیمانکاری ، آبگیری، حفر چاه و لوله کشی صورت پذیرفت.

بذرگری در پایان با اشاره به اینکه پساب خروجی این برکه ها خطری برای محیط زیست ندارد، خاطرنشان کرد: در این برکه ها فاضلاب  برای مدتی نگهداری شده و عمل ته نشینی به کمک نور، حرارت و ...  انجام گردیده و سپس مواد آلی موجود در آن تجزیه و تثبیت می گردد، پسآب خروجی از برکه ها از نظر کیفیت میکروبی و شیمیایی در حدی است که خطر زایی آن برای محیط زیست تقریباً خنثی می گردد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار