مبارزه با فساد مهم ترین دغدغه قوه قضائیه است
کد خبر: 1012049
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FHN
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
معاون منابع انسانی دادگستری استان کردستان گفت: مبارزه با فساد مهم ترین دغدغه قوه قضاییه است و در استان کردستان نیز این مهم با جدیت پیگیری می شود.

یزدان فلاحی پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رییس دادگستری شهرستان بانه،  بر حمایت از حقوق عامه تاکید و اظهار کرد: در دوران جدید تحول قوه قضاییه مبارزه با فساد با جدیت هر چه تمامتر پیگیری می شود.

وی با اشاره به دوره جدید مدیریت قوه قضاییه که به دوران تحول نامگذاری شده است بیان داشت : مبارزه با فساد مهمترین دغدغه ریاست محترم قوه قضاییه است و در استان کردستان نیز این مهم با جدیت پیگیری می شود.

فلاحی اظهار داشت: فساد در دستگاه قضایی کمتر از یک درصد است و هیچ خط قرمزی برای مقابله با فساد وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه حمایت از حقوق عامه مورد تاکید دستگاه قضاست،تاکید کرد : اجرای احکام در مورد تصرفات منابع طبیعی و اراضی ملی باید بسیار قاطع و بازدارنده باشد و ادارات متولی در این زمینه باید بسیار حساس و قوی عمل کنند.

وی اضافه کرد:  شهرستان بانه در خصوص موضوع اطاله دادرسی و تعیین تکلیف پرونده های معوق وضعیت بسیار مطلوبی دارد که رضایت مردم را به دنبال داشته است.
 
معاون منابع انسانی دادگستری استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت اتقان آرای قضات دادگستری استان افزود : بخش عمده ای از رضایت مراجعین دستگاه قضایی در انشای آرای دقیق و مستند توسط قضات است و در این خصوص معاونت منابع انسانی دادگستری استان همواره بر آموزش به روز و موثر برای قضات تاکید داشته است.

وی با اشاره به کمبود کادر قضایی و اداری در دادگستری بانه گفت: همکاران زحمتکش دادگستری بانه با  50 درصد از چارت قضایی و اداری مشغول به فعالیت هستند که واقعا سبب شده تا زحمات مضاعفی را تحمل کنند.

مجید عباسی رییس سابق دادگستری بانه از تعیین تکلیف پرونده های معوق در دادگستری بانه خبر داد و اظهار کرد: با افتتاح دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در این شهرستان قدم بزرگی در جهت رفع اطاله دادرسی برداشته شده است.

در پایان این مراسم حکم انتصاب محسن نجف پور به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان بانه از طرف ریاست قوه قضاییه  به ایشان ابلاغ و از زحمات مجید عباسی رئیس سابق دادگستری این شهرستان تقدیر شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار