تقویت زنجیره ارزش اولویت جهاد کشاورزی کردستان است
کد خبر: 1011899
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FEx
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: تقویت زنجیره ارزش توسط تشکل‌های بخش کشاورزی از اولویت‌های مجموعه سازمان جهاد کشاورزی است و در این راستا به جد از تعاونی‌ها و تشکل‌های بخش حمایت می‌کنیم.

محمدفرید سپری صبح امروز در اولین جلسه کارگروه تخصصی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کردستان در سال جاری که با حضور معاونین ومدیران سازمان، مدیر تعاون روستایی و مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: تعاونی‌های عضو صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان کردستان باید با ایجاد اتحاد، همدلی و همراهی نسبت به اجرای اهداف و برنامه‌های تعاونی‌ها  اقدام کنند و با این شرایط می‌توان به موفقیت این تعاونی‌ها امیدوار شد. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان بر توسعه و فعالیت‌های مشارکتی در بخش کشاورزی تاکید کرد و افزود، ضروریست تشکل‌های بخش کشاورزی فعالیت‌های تولیدی را از تامین مواد اولیه تا تولید، بازاریابی و فروش محصول به انجام برسانند و تمام منافع اقتصادی این فعالیت‌ها به تعاونی بازگردد.

وی با تاکید بر این که هدف ما حمایت از زنجیره‌های ارزش است، تصریح کرد: باید فعالیت‌های ما در بخش کشاورزی در راستای حمایت و توسعه زنجیره‌های ارزش باشد.

سپری یادآور شد: تعاونی‌ها باید حول یک هدف مشترک به منظور رفع نیاز اعضا با تجمیع سرمایه‌های اندک تشکیل شود تا تحولی در کسب و کار خود ایجاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: لازم است هدایت تعاونی‌ها به سمت بازار و محصولات صادرات‌محور باشد و به عنوان یک اولویت مهم بسترهای لازم  برای توسعه و تقویت تعاونی‌ها را فراهم نماید.

وی افزود: بازار به عنوان حلقه مهم زنجیره ارزش با بکارگیری ظرفیت‌های استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نباید از این مهم غافل شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اهمیت صادرات محصولات کشاورزی استان گفت: ما نباید تنها به اقلیم کردستان عراق برای صادرات اکتفا کنیم بلکه باید با تقویت این بخش و استفاده از دیگر ظرفیت های مانند بازار اوراسیا و با رعایت ملزومات آن بخش صادرات محصولات کشاورزی استان را تقویت نماییم.

سپری اظهار داشت: صندوق خرد زنان نیازمند یک تقویت اساسی برای ایجاد زنجیره ارزشی با اولویت تامین بازار است  و این مهم می‌تواند علاوه بر ایجاد انگیزه تولید، افزایش درآمد در روستاها را ارتقا دهد. 

وی یادآور شد: مشکلات صندوق‌های خرد زنان روستایی باید شناسایی شود و تحرکی اساسی با بکارگیری زنان در فعالیت‌های صندوق ایجاد کرد. 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار