شرط پوشش بیمه‌ای «فاوپیراویر» و «رمدسیویر» چیست؟
کد خبر: 1011840
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FE0
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶
رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت توضیح داد
رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: در صورتی که معاونت درمان وزارت بهداشت هزینه اثربخشی دارو‌های درمان کرونا را تایید کند این دارو‌ها تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سید سجاد رضوی، دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت درباره شرایط تحت پوشش بیمه قرار گرفتن دارو‌های «فاوپیراویر» و «رمدسیویر» برای درمان بیماران مبتلا به کرونا گفت: برای اینکه عدالت در سلامت وجود داشته باشد، این دارو‌ها باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند، هرچند این دارو‌ها تولید داخل هستند، اما قیمت آن‌ها گران است و قشر ضعیف نمی‌توانند به راحتی آن‌ها را تهیه کنند لذا تلاش می‌کنیم این دارو‌ها با فرمولی که بتوانیم مصرف آن‌ها را کنترل کنیم تحت پوشش قرار دهیم.

وی افزود: اگر این دارو‌ها توسط معاونت درمان وزارت بهداشت جزو پروتکل‌های درمانی قرار گیرند و برای مصرف آن‌ها گایدلاین و شناسنامه نوشته شود تلاش می‌کنیم در سازمان‌های بیمه‌ای با استفاده از این گایدلاین آن‌ها را تحت پوشش قرار دهیم.

رضوی تصریح کرد: اگر هزینه اثربخشی دارو در معاونت درمان تایید شود این دارو در کمتر از یک هفته تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه درمان بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های دولتی همچنان رایگان است عنوان کرد: با بالا رفتن تعداد بیماران درصدی نیز جان خود را از دست می‌دهند، بالا رفتن تعداد فوتی‌ها به دلیل بالا رفتن تعداد مبتلایان است.

رضوی گفت: خدمات بیمارستان‌ها همانند روز‌های گذشته ادامه دارد و در زمینه کیفیت دارو تغییری نداشته‌ایم و همه لوازم و تجهیزاتی که مورد تایید وزارت بهداشت است در اختیار بیمارستان‌ها قرار می‌گیرد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار