آثار آتش سوزی‌های گسترده سال‌ها در ناوگان دریایی آمریکا احساس خواهد شد
کد خبر: 1011607
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FAF
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
سی‌ان‌ان:
آتش سوزی گسترده در ناو جنگی یک میلیون دلاری آمریکا سرانجام پس از چهار روز خاموش شد اما آثار آن ممکن است سال‌ها در ناوگان پاسفیک آمریکا احساس شود.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: سی‌ان‌ان گزارش داد مقامات نیروهای دریایی آمریکا گفته‌اند حرارت آتش در ناو بونهم ریچارد به 1200 درجه بالای صفر رسید و آلمینیوم و سیم کشی آن را ذوب کرده است.

خسارت دقیق هنوز مشخص نیست و مهندسان برای برآورد دقیق خسارت نیاز دارند، پس از سرد شدن کشتی وارد آن شوند.

دریادار «مایک گیلدای» فرمانده ناو روز جمعه گفت درباره علت اصلی آتش سوزی تحقیق خواهد شد.

فیلیپ سوبچ از فرماندهان ارشد نیروهای دریایی آمریکا گفته است: «خیلی زود است تا درباره آینده این کشتی وعده داد یا پیش بینی کرد.»

اما در هر صورت، آثار بلند مدت آن مهم هستند. ناو بونهم ریچارد برای جنگنده‌های جدید و پیشرفته « F-35Bs» آمریکا توسعه یافته و به روز شده بود.

این ناو یکی از چهار کشتی ناوگان نیروی دریایی آمریکا بود که قابلیت حمل جنگندهای اف 35 را داشت و غیبت آن احساس خواهد شد.

«جان کایربای» دریادار سابق نیروهای دریایی آمریکا و تحلیلگر سی‌ان‌ان گفت: «همزمان که تنش با چین در دریای جنوبی چین و همچنین کره شمالی افزایش می یابد، از دست دادن این کشتی و توانایی های آن کار را برای نیروی دریایی جهت تامین تمام نیازمندی های رزمی با مشکل مواجه خواهد کرد.»

هرچند علت انفجار در ناو ریچارد بونهم هنوز مشخص نیست اما از دست دادن آن خدشه بیشتری به اعتبار نیروهای دریایی آمریکا وارد خواهد کرد.

«تیموتی هیث» کارشناس ارشد امور دفاعی در «راند کرپ» به سی‌ان‌ان گفت: «فاجعه بونهم ریچارد به نوبه خود مایه تاسف بود اما این اتفاق پس از چندین اشتباه نیروی دریایی آمریکا در منطقه هند –پاسفیک رخ داد. با پیام های متناقض و سرگردان آمریکا در سطح ملی درباره اتحاد، این اشکالات در نیروهای دریایی حتی بیشتر به اعتبار آمریکا ضربه خواهد زد.»

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار