علل عدم خودکفایی در نهاده‌های دامی
کد خبر: 1011505
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F8b
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: اگر در حال حاضر برخی محدودیت‌ها اجازه خودکفایی در زمینه تولید نهاده‌های را دامی را نمی‌دهد، می‌توانیم از مزیت‌های نسبی کشور استفاده کرده و با منابع حاصل از صادرات برخی محصولات کشاورزی نهاده‌های دامی مورد نیاز را وارد کنیم.

غلامرضا نوری، در خصوص امکان تولید و کشت ‌نهاده‌های دامی در کشور و کاهش ضریب وابستگی در این زمینه اظهار داشت: می‌توانیم در داخل کشور برخی از نهاده‌های دامی را تولید و کشت کنیم و کاهش ضریب وابستگی به واردات نهاده‌های دامی با توجه به پیشرفت‌های علمی که داشته‌ایم دور از دسترس نیست.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر در حال حاضر برخی محدودیت‌ها اجازه خودکفایی در زمینه تولید نهاده‌های دامی را نمی‌دهد، می‌توانیم از مزیت‌های نسبی کشور استفاده کرده و با منابع حاصل از صادرات برخی محصولات کشاورزی نهاده‌های دامی مورد نیاز را وارد کنیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پیشرفت‌های کشور در زمینه اصلاح بذر و کشت‌های نوین می‌تواند در زمینه خودکفایی و تولید نهاده‌های دامی کمک‌کننده باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر علمی و فنی در حوزه کشاورزی گام برداریم،ف می‌توانیم در زمینه تولید بسیاری از محصولات وارداتی به خودکفایی برسیم و ضریب وابستگی به واردات را کاهش دهیم، عنوان کرد: باید کشاورزی را با شرایط اقلیمی و کم‌آبی سازگار کنیم.

برچسب ها: علل ، محیط زیست ، دامی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار