مهمترین نکات استفاده از کولر‌های آبی در دوران کرونا
کد خبر: 1011337
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F5t
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
توجه به راهنمایی‌های بهداشتی مربوط به دستگاه‌های خنک کننده آبی می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری از شیوع و انتقال کرونا در منازل و اماکن عمومی داشته باشد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بنابر توصیه‌های معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، باتوجه به انتشار ویروس کووید ۱۹ از راه عطسه، سرفه و صحبت کردن، تهویه هوا یکی از ملزومات جلوگیری از انتقال ویروس است؛ زیرا تعداد پاتوژن‌ها و عوامل بیماری زا در فضا‌های محصور می‌تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

- کولر‌های آبی بهتر است در فضایی بیرون از ساختمان قرار داده شوند و در این صورت با توجه به اینکه تامین هوای آن، کاملا از هوای بیرون صورت می‌گیرد تهویه مناسبی را می‌تواند تامین کند.

- تامین هوای تازه حتما از بیرون ساختمان باشد و هوای داخل مجدد وارد کولر آبی نشود.

- توصیه می‌شود دما بین ۲۴ تا ۳۰ درجه سانتی گراد و رطوبت بین ۴۰ تا ۷۰ درصد حفظ شود.

- سیستم تهویه مکانیکی در آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی تعبیه شده و روشن باشد.

- در زمان استفاده از کولر‌های آبی به خصوص در اماکن عمومی و در زمانی که تجمع افراد زیاد است بهتر است کولر با حداکثر سرعت جهت تامین هوای تازه راه اندازی شود.

- در زمان استفاده از کولر‌های آبی در اماکن عمومی حداقل یک ساعت پیش از شروع ساعت کاری، جهت بهبود رقیق سازی هوا پیش از حضور افراد روشن شده و حداقل یک ساعت بعد از اتمام ساعت کاری جهت اطمینان از پاکسازی هوا خاموش شود.

- برای برقراری جریان و عبور هوا و جایگزینی هوای تازه با هوای داخل ساختمان، چند دریچه یا پنجره بازگذاشته شود.

- بهتر است دریچه‌های کولر طوری تنظیم شود تا باد مستقیم به طرف افراد پرتاب نشود.

- در فضا‌های عمومی که از این سیستم استفاده می‌شود توصیه می‌شود افراد حاضر از ماسک استفاده کنند

- مصرف کنندگان این نوع کولر باید شرایط بهداشتی مناسبی را هنگام راه اندازی آن‌ها در آغاز فصل رعایت کنند تا با کمترین ورود و پخش گرد و خاک به درون منزل مواجه شوند.

- هنگام استفاده از کولر‌های آبی، تعویض سالانه پوشال و قرار نگرفتن در معرض باد مستقیم کولر از توصیه‌های مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار