کشف هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال کالای مظنون به قاچاق
کد خبر: 1010383
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EqV
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۵
کارشناس مسوول اقتصادی و بازرگانی دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت:طی سه ماه نخست امسال هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال کالای مظنون به قاچاق در این استان کشف و ضبط شد.

سعید سبزه محمدیه افزود: این میزان کشفیات مظنون به قاچاق نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۵۲ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: سهم دستگاه‌های کاشف از این میزان کشفیات به ترتیب ۴۶ درصد پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، ۴۳ درصد گمرکات، ۱۰ درصد سازمان صنعت، معدن و تجارت و یک درصد مرزبانی است.

کارشناس مسوول اقتصادی و بازرگانی دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: در این مدت ۶۲۶ پرونده با مبلغ ۴۴۵ میلیارد ریال تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر تعداد ۳۳ درصد کاهش و از نظر ارزش ۱۱۵ درصد افزایش داشته است.

سبزه افزود: تعداد پرونده‌های محکومیت یافته در این مدت ۵۹۸ پرونده با مبلغ ۶۰ میلیارد بوده است که از نظر تعداد ۱۷ درصد کاهش و از نظر ارزش ۱۷ درصد افزایش داشته است و تعداد افرادی که در پرونده‌های با موضوع قاچاق برائت یافته‌اند در این مدت ۱۰۹ نفر هستند.

وی ادامه داد: در سه ماه نخست امسال ۹۲۱ متهم در استان خراسان رضوی دستگیر و پنج باند قاچاق متلاشی شده‌اند.

کارشناس مسوول اقتصادی دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: میزان جریمه تعیین شده برای پرونده‌های محکوم شده نیز ۱۰۰ میلیارد ریال است که ۱۶ میلیارد ریال معادل ۱۶ درصد آن تاکنون وصول شده است.

سبزه با اشاره به کاهش چشمگیر قاچاق تلفن همراه در پی اجرای طرح رجیستری افزود: طی سه ماه امسال دو پرونده با کشف ۴۱ دستگاه تلفن همراه مظنون به قاچاق تشکیل شده است و میزان گوشی‌های تلفن همراه قاچاق موجود در بازار نیز به یک درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: تاثیر طرح شناسه‌دار کردن لوازم خانگی را که از پارسال شروع کرده‌ایم در یک سال آینده خواهیم دید.

کارشناس مسوول اقتصادی دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: مواد غذایی با ۹۱.۵ میلیارد ریال، منسوجات با ۵۴.۵ میلیارد ریال و لوازم خانگی با ۱۹.۸ میلیارد ریال را به ترتیب دارای بیشترین ارزش کشفیات طی سه ماه نخست امسال دانست.

سبزه درباره کشف و شناسایی کالاهای ممنوعه در استان طی این مدت افزود: ارزش ریالی کالاهای ممنوعه کشف شده در استان طی سه ماه گذشته ۴۹.۵ میلیارد ریال است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر ارزش معادل ۳۸ درصد افزایش دارد.

وی ادامه داد: کشفیات مشروبات الکی طی این مدت نیز به تعداد ۵۹ هزار و ۶۹۶ بطری و قوطی به ارزش ۴۲ میلیارد ریال ثبت شده است که از نظر تعداد ۶ درصد و از نظر ارزش ۳۹ درصد افزایش داشته است.

کارشناس مسوول اقتصادی دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: تجهیزات دریافت از ماهواره نیز به تعداد ۶ هزار و ۵۷۶ دستگاه به ارزش هفت میلیارد ریال کشف شده است که از نظر تعداد ۲۴ درصد کاهش و از نظر ارزش ۳۴ درصد افزایش داشته است.

سبزه میزان کشفیات آثار سمعی و بصری مبتذل را در استان خراسان رضوی ۱۸ هزار و ۴۱۳ قلم به ارزش ۲۲۷ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: این کشفیات از نظر تعداد ۴۶ درصد و از نظر ارزش ۲۶ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: کشف اموال فرهنگی و تاریخی نیز به تعداد ۴۵ عدد و به ارزش ۵۸۳ میلیون ریال بوده است که از نظر تعداد ۳۵ درصد کاهش داشته اما از نظر ارزش ۱۵۰ درصد رشد داشته است.

کارشناس مسوول اقتصادی دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: کشفیات آلات و وسایل قمار نیز طی این مدت ۴۰ عدد به ارزش ۱۲ میلیون ریال بوده است که از نظر تعداد و ارزش ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار