دروغ‌پردازی درباره توافق ایران و چین ریشه خارجی دارد
کد خبر: 1010071
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ElT
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۷
سخنگوی وزارت امورخارجه:
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه گمانه‌زنی‌ها و دروغ‌پردازی‌ها درباره رابطه ایران و چین ریشه خارجی دارد، گفت: همکاری اقتصادی ما با چین برای امریکا گران تمام می‌شود.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: به گزارش مهر، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه رابطه ما با چین منافع محور است، گفت: نگاه کوتاه‌مدت به کشورها، به‌خصوص کشور‌های مهم و آینده دار همچون چین نداریم براین اساس رابطه ما جامع و راهبردی تعریف شده است. وی افزود: سند همکاری ایران و چین نیز که چشم‌انداز ۲۵ ساله دارد بیانگر آن است که نگاه ما به دوستان خود درازمدت و راهبردی است، البته هنوز مراحل آن طی نشده و باید این پیش‌نویس از سوی طرف مقابل هم بررسی و سپس امضا شود و در نهایت باید به تأیید نمایندگان مجلس برسد و در آن صورت تبدیل به قانون می‌شود و اجرا خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: از این رو وقتی فرآیند آن نهایی شد، همه سند می‌تواند منتشر شود. موسوی با بیان اینکه گمانه‌زنی‌ها و دروغ‌پردازی‌ها درباره رابطه ایران و چین ریشه خارجی دارد، تصریح کرد: این گونه همکاری‌ها به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی برای امریکایی‌ها گران تمام می‌شود به خاطر همین دنبال جوسازی و دروغ‌پراکنی درباره این همکاری‌ها هستند. سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی نیز در حساب کاربری خود در توئیتر، نوشت: به عنوان رئیس فراکسیون اقدامات پیش‌دستانه اطمینان می‌دهم که برنامه همکاری ایران و چین علاوه بر بهبود ملموس وضعیت تجارت خارجی کشور، به اخراج امریکا از منطقه نیز سرعت می‌دهد. وی تأکید کرد: این برنامه رویکرد سیاسی ندارد و باعث گسترش منافع اقتصادی ایران و محدود شدن امریکا در غرب آسیا می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار