مرگ‌های مشکوک مانند فوتی‌های مبتلا به کرونا خاکسپاری می‌شوند
کد خبر: 1009986
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ek6
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بیماران مشکوک به کووید۱۹ با وجود تست منفی هم در صورت فوت، همانند اجساد بیماران مبتلا به کرونا خاکسپاری می شوند
ابراهیم قادری در گفت‌وگو با خبرنگاران در سنندج با اشاره به خطر انتقال ویروس کرونا از اجساد قربانیان بعد از مرگ به افراد سالم، اظهار کرد: تماس با اجساد افراد قربانی می‌تواند باعث انتقال ویروس به اطرافیان شود.

 وی افزود: ویروس کووید ۱۹ می‌تواند تا چند ساعت پس از فوت نیز از طریق تماس با ترشحات فرد فوت‌شده و همچنین تماس با بدن او به افراد سالم منتقل شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به دفن اجساد مشکوک به کرونا، بیان کرد: چون برخی از مرگ‌هایی که اتفاق می‌افتد ممکن است مشکوک به کووید ۱۹ باشد در این صورت همانند اجساد افراد مبتلا به کرونا دفن می‌شوند تا احتمال انتقال بیماری به اطرافیان به حداقل برسد.

قادری  بیان کرد: افرادی که در بیمارستان بستری و تست کرونا از آنها گرفته می‌شود در صورت مثبت‌بودن تست اقدامات لازم برای آنها انجام و در صورت فوت هم با پروتکل‌های بهداشتی اقدامات دفن و خاکسپاری انجام می‌شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: افرادی که مشکوک و تست کرونای آنها منفی است ولی علایم و سایر آزمایشات مشکوک داشته باشند، باز هم مشکوک بوده و در این صورت به دلیل اینکه اطرافیان و خانواده‌ آنان درگیر کرونا نشوند و با اطمینان خاطر بیشتری به خاک سپرده شوند این افراد هم مطابق با پروتکل‌های بیماران کرونایی دفن می‌شوند.

قادری افزود: اعتراض برخی افراد نسبت به اینکه آمارهای رسمی و غیررسمی همخوانی ندارند به همین دلیل است چرا که بیماران مشکوک هم با وجود منفی بودن تست، همانند بیماران مبتلا به خاک سپرده می‌شوند در صورتی که بر اساس دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت لازم است آمار مبتلایان و فوت شدگان دارای تست مثبت گزارش شوند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار