آزادسازی ۱۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی در بخش چهاردانگه
کد خبر: 1008333
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EJR
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
رئیس حوزه قضایی بخش چهار دانگه:
هاشم امامی گفت: با تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز بالغ بر ۱۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی از دست متصرفان آزادسازی شد.
بهاره عشقی صابر

 هاشم امامی رئیس حوزه قضایی بخش چهاردانگه شهرستان اسلامشهر،اظهار کرد: در طی ۷ ماه گذشته با تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در بخش چهاردانگه بالغ بر ۱۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی مستعد منطقه، از دست متصرفان و افراد سودجو آزادسازی شده است.

 امامی با اشاره به اینکه مبارزه با فساد و زمین خواری دغدغه اصلی نظام است، افزود: بیش از ۱۱۰ هکتار از زمین‌های آزادسازی شده در منطقه، از اراضی وقف عام بوده که توسط اشخاص فرصت طلب و سودجو در قطعات ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ متر و غیره تفکیک و فروخته شده و با تغییر کاربری‌های غیر مجاز، اقدام به ساخت و سازهای غیرمجاز، بناهای مختلفی در آنها احداث شده بود .

وی با تاکید بر تشکیل شعبه ویژه برای برخورد با تغییر کاربری‌های غیر مجاز و رسیدگی فوق العاده به پرونده‌های اینگونه تخلفات در بخش چهاردانگه، بیان کرد: با تشکیل جلسات و ایجاد برنامه ها ویژه با همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی، نظامی و انتظامی و با همکاری مردم از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری شده و با متخلفین در هر پست و مقام و جایگاهی که باشند، در چارچوب قانون حفظ حقوق بیت المال به شدت برخورد می‌شود.

 رئیس حوزه قضایی بخش چهاردانگه وقوع تخلفات در زمینه ساخت و سازهای غیر مجاز را ناشی از کم کاری و کوتاهی برخی از مسئولین دانست و گفت: اگر دستگاه‌ها و سازمان‌ها وظایف خود را درست انجام دهند و با اجرای برنامه‌های منسجم و یا فرهنگ سازی و آگاه سازی مردم، می توان حداقل ۲۰ درصد از حجم پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی را کاهش داد .

وی با بیان اینکه بالغ بر ۶۰ هزار مراجعه به دستگاه قضایی در طی شش ماه گذشته، به علت کوتاهی مسئولین دیگر دستگاه‌های اجرایی بوده، تصریح کرد: در برخورد و مقابله با تخلفات و جرایم، تشکیل پرونده قضایی باید آخرین خط باشد، اگر همه به قانون عمل کنند این میزان پرونده در دستگاه قضایی تشکیل نمی شود.

امامی با اشاره بر این‌که رسالت دستگاه قضایی، برقراری امنیت و اجرای عدالت است، اذعان داشت: با وجود همه مشکلات و کم کاری ها، قوه قضاییه با تمام توان و قدرت در برابر کسانی که می‌خواهند به هر شکلی در زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی برای جامعه مشکلاتی را به وجود آورند، ایستادگی می‌کند. ما برای برخورد با فساد خط قرمزی نداریم، اولویت ما حفظ حقوق بیت المال و حقوق عامه مردم است.

 

وی گفت: در سال جهش تولید و در راستای فرامین مقام معظم رهبری با تمام توان از تولید و منابع کشور حمایت می‌کنیم و حمایت از تولید و صنایع، اولویت کاری ماست و تولید داخلی یکی از بسترهای ایجاد امنیت کشور است.

 رئیس حوزه قضایی بخش چهاردانگه با اشاره به اقدامات پیشگیرانه از وقوع جرم تاکید کرد: برای پیشگیری از وقوع جرم در جامعه باید همه دستگاه‌ها و همه افراد جامعه دست به دست هم بدهند و مانع از تحقق جرم در جامعه شوند و در این راستا باید با فرهنگ‌سازی، اقدامات همه جانبه انجام شود.

امامی ادامه داد: پیشگیری از وقوع جرم صرفاً وظیفه قوه قضاییه نیست، قبل از وقوع جرم باید زمینه پیشگیری از وقوع جرم فراهم شود و نخستین مرحله پیشگیری از وقوع جرم در خانواده است که با تربیت اسلامی بر مبنای الگوی اسلامی به وجود می‌آید.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه آماری از عملکرد حوزه قضایی بخش چهاردانگه افزود: در سال ۹۸ آمار ورودی پرونده‌های قضایی به دادگاه ۸۷۰۰ فقره بوده که علیرغم کمبود نیرو ولی با تلاش بی شائبه و شبانه‌روزی همکاران قضایی، بالغ بر ۹۰۳۰ فقره پرونده رسیدگی و مختومه شده است و امسال هم به دنبال این هستیم علاوه بر کاهش تعداد پرونده های مسن، تا پایان سال جاری بیش از ۲۰ درصد از حجم پرونده‌های ورودی را نیز کاهش دهیم.

 امامی بیشترین پرونده های قضایی را در زمینه تغییر کاربری و اختلافات ملکی عنوان و خاطرنشان کرد: تداخل حریم بخش و شهر چهاردانگه با شهرهای تهران و اسلامشهر باعث ایجاد چند مدیریتی در منطقه شده و زمینه بروز بسیاری از تخلفات در منطقه توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب گردیده که ضرورت دارد هرچه سریعتر مقامات مسئول نسبت به رفع این مشکلات اقدامات قانونی را اتخاذ و اجرا کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار