ضرورت اجرای طرح تفکیک از مبدا زباله های عفونی
کد خبر: 1007599
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004E7b
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
کارشناس بهداشت حرفه‌ای معاونت خدمات شهری شهرداری کاشان تاکید کرد
کارشناس بهداشت حرفه ای معاونت خدمات شهری شهرداری کاشان بر ضرورت اجرای طرح تفکیک از مبدا زباله های عفونی و خطرساز توسط شهروندان کاشانی تاکید کرد

اکرم سادات مرتضوی گفت: مهم ترین بخش در حوزه HSE (ايمني، بهداشت و محيط زيست) کاهش حوادث شهروندی است، از این رو مشارکت و آموزش شهروندان در مسایل ایمنی، بهداشت و محیط زیست شهری به پیشگیری از بروز حوادث و خسارت های مالی و جانی کمک می کند.

وی با اشاره به ضرورت رعایت مسایل ایمنی و بهداشت در مبحث پسماند شهری افزود: شهروندان با اجرای طرح تفکیک از مبدا و جداسازی زباله های عفونی و خطرساز مانند سرنگ ها و خرد شیشه ها علاوه بر کاهش آلودگی های زیست محیطی، به حفظ سلامتی پاکبانان و مصونیت آنان از ابتلا به بیماری های مثل هپاتیت، کزاز و... کمک شایانی می کنند.

وی به فعاليت هاي اين معاونت در حوزه HSEاشاره كرد و اظهار داشت : تمام فعالیت های شهرداری متناسب با موضوعات بهداشت و محیط زیست بوده، از این رو این نهاد را می توان متولی HSE دانست.

مرتضوی افزود: بازدید روزانه از واحدهای شغلی، تهیه وسایل حفاظت فردی، آموزش چهره به چهره پرسنل، تهیه کپسول های اطفای حریق، حفر چاه ارت و اتصال سیستم ها به آن جهت جلوگیری از برق گرفتگی، اجرای واکسیناسیون در برابر بیماری های شایع و صدور پرونده الکترونیک از مهم ترین اقدامات HSEدر بخش تاسیسات شهری است.

وی تصریح کرد: در بخش تنظیف و فضای سبز نقش نظارتی بر پیمانکاران ذیصلاح موقع بستن قرارداد اعمال می شود تا با استخدام افراد توانمند و انجام معاینات سالیانه سلامت کارگران تضمین شود و با ارایه آموزش های مستمر، میزان بیماری های شغلی در درازمدت کاهش یابد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار