لایحه خواهرخواندگی اصفهان و حیدرآباد در شورای شهر اصفهان تصویب شد
کد خبر: 1006886
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dw6
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان:
ایمان حجتی،گفت: لایحه خواهرخواندگی دو شهر اصفهان و حیدرآباد که چندی پیش از سوی شهرداری اصفهان به شورای اسلامی شهر تقدیم شده بود، پس از بررسی در کمیسیون‌های مربوطه در صد و بیست و ششمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان در نوبت رأی‌گیری قرار گرفت و با اکثریت آرا به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان در این خصوص با اشاره به اینکه حیدرآباد از جمله غنی ترین شهرهای هند در فرهنگ و تاریخ و همچنین از جمله شهرهای تراز اول جهان در حوزه فناوری اطلاعات است، گفت: اهمیت دوستی و مراوده با این شهر موجب شد تا در سال 1398 موضوع خواهرخواندگی از سوی اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان پیگیری شده و به جریان بیفتد. باتوجه به تغییر برخی فرآیندها در مبحث خواهرخواندگی شهرها، گزارش توجیهی درباره اهمیت و تمایل دوجانبه برای عقد این پیمان، برای بررسی و تایید به وزارت کشور ارسال شد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان با بیان اینکه انجام استعلام وزارت کشور از وزارت امور خارجه نیز از جمله دیگر فرآیندهای لازم الاجرا است، خاطرنشان کرد: بر اساس ضوابط جدید وضع شده از سوی وزارت کشور، لوایح خواهرخواندگی باید به تصویب شوراهای اسلامی شهر هم برسد و حالا با تصویب این لایحه، راه کوتاهی تا امضای این تفاهم نامه باقی مانده است.

وی ادامه داد: با تصویب این موضوع در شورای شهر اصفهان، حیدرآباد هند به عنوان چهاردهمین شهر خواهرخوانده اصفهان انتخاب شده و در این راستا سرفصل جدید مراودات و تعاملات اصفهان با این شهر، آغاز خواهد شد.

گفتنی است حیدرآباد به شهر معابد و مساجد شناخته شده و همچنین "شهر مروارید"شهره است.

این شهر تاریخی شباهت بسیاری به اصفهان دارد و به همین سبب به "اصفهان نو" معروف است.

حیدرآباد باغ‌های زیبایی به سبک ایرانی و چهارباغ اصفهان دارد و مسجد و بنای تاریخی "چهارمنار" نماد این شهر است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار