۱۰۰۶ روستا تحت پوشش شرکت آبفا
کد خبر: 1006777
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DuL
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
افزایش ۱۸ درصدی مصرف آب در کردستان
مدیر بهره‌برداری از تاسیسات آب شرکت آبفای کردستان گفت: گرم شدن هوا و رعایت مسائل بهداشتی برای مبارزه با کرونا موجب افزایش ۱۸ درصدی مصرف آب در استان شده است.

حمید شالپوش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار جوان در سنندج با اشاره به آغاز فصل گرم و رعایت مسائل بهداشتی برای مبارزه با کرونا، اظهار کرد: این دو مسئله موجب افزایش ۱۸ درصدی مصرف آب در استان شده که لازم است مشترکان ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبت به مصرف بهینه آب اقدام کنند تا خدمات‌رسانی شرکت آبفا نیز بدون وقفه استمرار داشته باشد.

وی افزود: ۷۵ درصد کره زمین را آب فراگرفته که از این میزان ۹۷ درصد آب شور و ۳ درصد شیرین است و از این درصد اندک نیز ۲ درصد در یخچال‌های طبیعی و قطب‌ها واقع شده و تنها یک درصد آب شیرین در دسترس است که شامل رودخانه‌ها و آبهای زیرزمینی است.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع و همچنین قرارگیری ایران در کمربند خشک جهانی، وجود مصارف بی رویه و برداشت‌های مجاز عواملی هستند که لزوم حفظ و حراست و مصرف بهینه آب را بیش از پیش ضروری می‌سازد.

مدیر بهره‌برداری از تاسیسات آب شرکت آبفا کردستان یادآور شد: تا پیش از ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، آبفا کردستان حدود ۹۹.۹۹ درصد جمعیت شهری در  ۲۷شهر استان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند و حداکثر ظرفیت تامین سالیانه آب ۱۵۱ میلیون مترمکعب بوده است.

1006 روستا تحت پوشش شرکت آبفا

شالپوش با یادآوری یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی کردستان از اسفندماه سال گذشته تصریح کرد: در این بخش ۳۵۶ هزار نفر جمعیت روستایی در ۱۰۰۶ روستا با حداکثر ظرفیت تامین آب ۳۲ میلیون مترمکعب در سال زیر پوشش شرکت آبفا قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به آغاز هفته صرفه‌جویی از ابتدای تیرماه خاطرنشان کرد: برای دستیابی به هدف مصرف بهینه و آموزش لازم به شهروندان شرکت آبفا برنامه‌های گسترده‌ای را انجام داده و می‌دهد.

وی برنامه‌ریزی برای بازدید بیش از ۵ هزار دانشجو و دانش‌آموز از تاسیسات و تصفیه خانه‌های سطح استان، بازدید گروه‌های مرجع از جمله ائمه جمعه و جماعت و اعضای تشکل‌های مردم‌نهاد و اصناف، برگزاری جشنواره زنگ آب و مسابقه نقاشی آب، همکاری با صدا و سیما برای تهیه و پخش محتوا، استفاده از ظرفیت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، تهیه و توزیع برشورهای راهکارهای صرفه جویی و تهیه و نصب شیرآلات کاهنده مصرف به صورت رایگان در مساجد و مدارس را از جمله این برنامه‌ها ذکر کرد.

سرانه مصرف آب در ایران 185 لیتر به ازای هر نفرروز است

مدیر بهره‌برداری از تاسیسات آب شرکت آبفا کردستان تصریح کرد: سرانه مصرف آب در کشورهای توسعه یافته ۱۱۰ لیتر به ازای نفرروز است که در ایران ۱۸۵ لیتر  بوده و الگوی بهینه در کشور ما ۱۵۰ لیتر نفرروز است.

شالپوش با اشاره به دو موضوع آغاز فصل گرم و رعایت مسائل بهداشتی برای مبارزه با کرونا، تصریح کرد: ابن دو مسئله موجب افزایش ۱۸ درصدی مصرف آب در استان شده که لازم است مشترکان ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبت به مصرف بهینه آب اقدام کنند تا خدمات‌رسانی شرکت آبفا نیز بدون وقفه استمرار داشته باشد.

وی استفاده از لوازم کاهنده مصرف، کاهش زمان دوش گرفتن، بستن شیرآب در هنگام مسواک زدن، بررسی مستمر تاسیسات برای جلوگیری از وقوع نشتی، عدم استفاده از آب شرب برای شستشوی خودرو را از جمله راهکارهای مصرف بهینه آب عنوان کرد.

انتهای پیام/82/2330

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار