برخی دستگاه‌ها در پیگیری حقوق عمومی ناکارآمد هستند
کد خبر: 1006558
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dqo
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
دادستان خراسان رضوی:
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت: از ناکارآمدی برخی دستگاه‌های اجرایی در اجرای قانون و پیگیری حقوق عمومی و حفظ بیت‌المال گلایه‌مندیم.

محمدحسین درودی در حاشیه بازدید از اراضی ملی محدوده غرب و ارتفاعات جنوب شهر مشهد افزود: با این همه در یک نگاه کلی شاهد تلاش جمعی اعضای شورای حفظ حقوق بیت‌المال با رویکرد پیشگیری از وقوع جرم در عرصه‌های منابع طبیعی و اراضی ملی هستیم و در همین راستا با حضور گشت‌های مشترک دستگاه‌های متولی نظارت خوبی در این زمینه از جمله در ایام پایانی سال گذشته و آغاز سال جاری انجام شده است.

وی اظهارکرد: دستگاه‌های متولی از جمله اداره کل راه و شهرسازی استان باید با جدیت نسبت به رصد فعالیت‌ها در این حوزه اقدام کنند تا شاهد پیشگیری از وقوع جرایم در زمینه تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت: از تمامی مسوولان انتظار می‌رود به وظایف خود به نحو مطلوب عمل کنند تا ضمن پیشگیری از وقوع جرایم جدید، شاهد بهبود روند خدمت رسانی به شهروندان باشیم.

وی افزود: ارتقای آگاهی‌های عمومی و نصب علائم هشدار دهنده و راهنما از جمله اقداماتی است که باید به صورت مستمر و مؤثر مورد توجه قرار گیرد.
درودی ادامه داد: با توجه به همکاری، همراهی و دغدغه مدیریت جدید اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی امیدواریم شاهد تحول جدی در حوزه پیشگیری، نظارت و حراست از اراضی ملی در این اداره کل باشیم.
وی گفت: در مواردی که برخی اراضی ملی که کاربری عمومی مانند فضای سبز دارند و توسط راه و شهرسازی به شهرداری واگذار می‌گردد، انتظار می‌رود شهرداری به منظور پیشگیری از تصرف این اراضی با سرعت نسبت به اجرای برنامه های عمومی در آنها اقدام نماید.
قاضی درودی افزود: فضای عمومی شهر از جمله ارتفاعات جنوب مشهد و بوستان ملت و عرصه هایی نظیر آن به هیچ فرد، جریان و نهاد اختصاص نداشته و این حق تمامی مردم است که از این نعمت‌های ارزشمند خدادادی بهره گیری نمایند.
وی ابرازکرد: تمامی مسوولان ارائه دهنده خدمات به اقشار مختلف اجتماعی باید با تمام توان در مسیر خدمت رسانی به مردم با روحیه جهادی، کار و تلاش مضاعف گام بردارند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار