هجدهین اجلاسیه گام دوم کنگره شهدا برگزار می شود
کد خبر: 1006531
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DqN
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: هجدهین اجلاسیه گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی به نام شهدای سلامت می‌تواند به عنوان یک رزمایش بزرگ و ماندگار ثبت شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: هجدهین اجلاسیه گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی به نام شهدای سلامت می‌تواند به عنوان یک رزمایش بزرگ و ماندگار ثبت شود.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی در ۲۹‌مین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی اظهار کرد: به دلیل شیوع و گسترش کرونا در برخی از استان‌ها و ایجاد شرایط جدید در برخی نقاط نیاز است دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی با دقت و حساسیت زیادی در برنامه‌های گام دوم کنگره شهدای استان انجام شوند.

وی تصریح کرد: دقت به جزئیات مراسم یکی از اولویت‌های مهم دست‌اندرکاران باشد و اگر فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: امروز تزریق روحیه امید و نشاط به جامعه یکی از اولویت‌های مهم در برنامه‌ها است که باید جدی گرفته شود و با توجه به شرایطی که در کشور ایجاد شده امروز بیش از گذشته جامعه به امید نیاز دارد و لذا باید در این خصوص برنامه‌های هدفمندی پیش بینی کنیم.

کریمی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شهدا تزریق امید و نشاط به جامعه بود که امروز هم باید این روحیه مهم را از شهدا بگیریم و آن را به نسل جوان منتقل کنیم، ادامه داد: به جهت اینکه در طی این مدت عزیزانی که هم از پیشکسوتان، خانواده‌های معظم شهدا و سایر هم استانی‌ها بودند را از دست دادیم نیاز است یک برنامه مطلوب و درخور برای گرامیداشت یاد و خاطر آنها برگزار کنیم و دستگاه‌های فرهنگی باید در این خصوص برنامه ریزی کنند.

وی گفت: برگزاری کنگره شهدا یک راه روشن و مشخص برای برنامه‌های فرهنگی در استان مشخص کرده که تا چندین سال می‌توان از نعمات و دستاوردهایی که به برکت کنگره ایجاد شده به خوبی استفاده کنیم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: بسیج مداحان در طی این چند وقت اخیر بسیار موفق عمل کرده که از زمان انتصاب مسئول جدید این سازمان که خود از جامعه مداحان استان است تحولات خوبی در آن به وجود آمده است.

کریمی با اشاره به اینکه تلاش برای ماندگاری اقدامات توسط بسیج مداحان یکی از اولویت‌های این سازمان باشد چراکه کارهای ماندگار اثربخشی مناسب‌تری برای جوانان خواهد داشت، تاکید کرد: امروز ارائه کار فرهنگی همراه با خلاقیت باید در دستور کار بسیج مداحان باشد و همه ظرفیت‌ها در این خصوص به کارگیری شود، توجه به اقشار مختلف مردم با توجه به اینکه مداحان با آحاد مردم در ارتباط هستند از اولویت‌های دیگر این سازمان مهم و تاثیرگذار است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: امروز زمان خلق نوآوری و خلاقیت در کارهای فرهنگی است چراکه کاری برای جوانان اثربخش خواهد بود که با ابتکار اجرا شود.

کریمی با اشاره به اینکه نگاه مقام معظم رهبری به جایگاه مسجد یک اولویت ویژه و مهم است و این موضوع را معظم له در بیاناتی که در جمع ستاد کنگره داشتند به وضوح به آن اشاره کردند، افزود: در ابتدای انقلاب مسجد جایگاه حل مشکلات مختلف مردم، معیشت، آموزش، فرهنگ و سایر دغدغه‌های مردم و جامعه را داشت که باید این جایگاه دوباره احیاء و تقویت شود.

وی گفت: کارکردهای مختلف مسجد دوباره باید احیاء شوند و این یک اولویت مهم است تا بتوانیم جوانان بیشتری را به مساجد سوق دهیم، اگر کارکردهای مسجد دوباره احیاء شوند و به جایگاه مساجد ابتدای انقلاب و زمان دفاع مقدس باز گردند قطعا همه مشکلات در قالب مسجد حل خواهند شد و بدین جهت برنامه‌های فرهنگی باید در قالب مسجد برگزار شوند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با تاکید بر اینکه کار فرهنگی اگر با ارزش‌های اسلامی پیوند داشته باشد قطعا ماندگار خواهد شد و خداوند به آن برکت خواهد داد، تصریح کرد: امروز فرهنگ غرب رسوا شده و با توجه به حوادثی که امروز مشاهده می‌کنیم به وضوح استیصال و نابودی فرهنگ غرب را می‌بینیم.

وی گفت: حوادث امروز در غرب و به خصوص قیام مردمی در آمریکا نشان دهنده این است که تفکر غرب به سمت فروپاشی می‌رود و این فروپاشی از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی آغاز شده و امروز به اوج خود رسیده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار