آخرین دفاع زم: با یک لغزش عاقبت آدم به باد می‌رود!
کد خبر: 1006206
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dl8
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۷
ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده روح‌الله زم به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: قاضی صلواتی در ابتدای آخرین جلسه دادگاه زم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امام خمینی (ره) و شهید سلیمانی و پس از تفهیم مفاد مواد ۳۵۴ و ۳۵۸ قانون آیین دادرسی کیفری از وکیل مدافع متهم زم خواست جهت تشریح دفاعیات در جایگاه قرار گیرد. وکیل مدافع زم ضمن قرارگیری در جایگاه گفت: ابتدا از ریاست محترم دادگاه و نماینده دادستان تشکر می‌کنم که در پنج جلسه گذشته با آرامش اظهارات و دفاعیات موکل را گوش دادند و بنده به نوبه خود از محضر دادگاه تشکر می‌کنم. وی در ادامه گفت: در کیفرخواست اتهامات زیادی مطرح شده که ناچارم موارد اتهامی را یک به یک قرائت کنم.

وکیل مدافع متهم زم در ادامه به تشریح عناوین اتهامی موکل خود پرداخت و ضمن قرائت موارد اتهامی مذکور گفت: این موارد کل اتهاماتی است که در کیفرخواست علیه موکل و در قالب نشر اکاذیب بیان‌شده که می‌توانست جمعاً بیان شود. وی در ادامه با قرائت بخشی از کیفرخواست بیان کرد: در اتهاماتی که به موکل وارد‌شده لازم بود ماده قانونی مورد استناد به آن در همانجا که اتهام ذکر می‌شد، بیان شود تا خلط مبحث نشود.

وی گفت: قبل از دفاع در مورد اتهامات لازم به توضیح است که ما اعتقاد راسخ داریم قوانین جزایی و قانون آیین دادرسی کیفری جمهوری اسلامی ایران در مقابل با قوانین جزایی کشور‌های مدعی حقوق بشر بسیار افضل‌تر و انسانی‌تر است و حقوق انسان‌ها به بهترین شکل رعایت شده‌است. وی در رابطه با اتهام توهین به مقدسات توسط موکل خود عنوان کرد: این اتهام مبتنی بر واقعیت نبوده و مورد تأیید موکل نیز نیست.

وی در ادامه در خصوص اتهام توهین به مأموران دولتی و تحریک مردم به اغتشاش اظهار داشت: موکل مسئولیت کار خود را پذیرفته و اعلام داشته که تحت تأثیر جو رسانه‌های خارج از کشور بوده‌است.

وی ادامه داد: موکل از این بابت نیز اظهار تأسف و ندامت کرده و از این موضوع و آثار زیانباری که به نظام تحمیل شده بسیار پشیمان است.

وی در مورد اتهام نشر اکاذیب با حمایت از تجزیه‌طلبان دفاعیاتی انجام داد.

وی در ادامه در مورد موج‌آفرینی و حمایت از کمپین‌های ضد امنیتی توسط موکل خود گفت: اشتباهاتی صورت گرفته، اما موکل سوءنیتی نداشته‌است.

وی در مورد نشر اکاذیب با ادعای حمایت از محکومان امنیتی، خاندان منحوس پهلوی و فرق ضاله عنوان کرد: موکل اشتباهات فوق‌الذکر را صادقانه پذیراست و دفاعی وجود ندارد. نشر اکاذیب مورد قبول وی است و دفاعی ندارد و در مورد نشر اکاذیب هر چند موکل اشتباهاتی داشته، اما هیچ سوءنیتی نداشته‌است.

دریابیگی تصریح کرد: در پایان ضمن تشکر از ریاست دادگاه، استدعا دارم حکمی عادلانه و منصفانه صادر شود و امیدوارم نظام جمهوری اسلامی با رأفت و عطوفت حکمی عادلانه در خصوص موکلم صادر بفرماید. قاضی صلواتی از متهم زم خواست تا آخرین دفاعیات خود را در جایگاه بیان کند.

متهم زم گفت: یکی از اتهامات من اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی عنوان شده‌است، اما من قصدی در خصوص ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی نداشتم.

متهم زم در ادامه عنوان کرد: اگر کاری از دستم در رفت، اظهار ندامت و پشیمانی می‌کنم.

زم عنوان کرد: با یک لغزش عاقبت آدم به باد می‌رود.

وی گفت: از آقای نصیر‌پور، بازپرس پرونده که محترمانه برخورد کردند و قاضی صلواتی که سعه‌صدر نشان دادند، سپاسگزاری می‌کنم و امیدوارم که حکم صادره حکمی باشد که مرا به سوی دیگری که مسیر درستی نیست، پرتاب نکند.

متهم زم در ادامه لایحه دفاعی خود را تقدیم دادگاه کرد و قاضی صلواتی نیز ضمن اعلام ختم جلسه گفت: حکم دادگاه در مهلت قانونی صادر خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار