بهره برداری از پروژه تقاطع چهار سطحی آزادگان تا سال آینده
کد خبر: 1006188
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dkq
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
بازدیدخبرنگاران از پروژه های عمرانی شهرداری مشهد ؛
تقاطع چهار سطحی آزادگان است که منجر به اتصال چهار محور بزرگ شامل بولوار نمایشگاه به بولوار آیت الله هاشمی رفسنجانی، بولوار امام علی (ع) به بولوار مهدیه و دو چپگرد بولوار امام علی (ع) به سمت وکیل آباد و بولوار مهدیه به سمت آیت الله هاشمی رفسنجانی سال آینده بهره برداری خواهد شد.

 جمعی از خبرنگاران شهر مشهد از پروژه های عمرانی شهر که شامل تقاطع چهار سطحی آزادگان، پارکینگ آزادی، اصلاح هندسی و تعریض پل مهندس پرتوی، تقاطع غیرهمسطح مصلی و ایستگاه جزیره ای میدان شهدا، بازدید به عمل آوردند.

فرهاد عرب در جریان بازدید خبرنگاران از طرح تقاطع چهار سطحی آزادگان مشهد افزود: این طرح لاین شهری منجر به اتصال چهار محور بزرگ شامل بلوار نمایشگاه به بلوار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، بلوار امام علی (ع) به بلوار مهدیه، دو چپگرد بلوار امام علی به سمت وکیل آباد و بلوار مهدیه به سمت بلوار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌شود.

معاون اداره کل نظارت و اجرای طرح‌های زیربنایی معاونت عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: پروژه چهارسطحی آزادگان از اوایل مهر 98 تا 15 اردیبهشت سال 1400 ادامه دارد. این پروژه با اعتبار 199 میلیارد تومان است که قرار است در 588 روز به اتمام برسدو شعاع میدان نمایشگاه قبلی، 70 متر بوده است که این تقاطع چهارسطحی بلوار وکیل آباد را به سمت میثاق و از اتوبان امام علی به سمت کمربند چناران متصل می‌کند

وی با اشاره به اینکه این پروژه 27 درصد پیشرفت فیزیکی واقعی و 42 درصد پیشرفت برنامه‌ای داشته است و در این پروژه 250 هزارمترمربع خاک‌برداری شده است، عنوان کرد: رقم ریالی این پروژه دویست میلیارد تومان در چهار سطح است .

عرب در بازدید از تقاطع غیرهمسطح مصلی نیز اظهار کرد: یکی از مشکلات این محدوده بار سنگین ترافیکی در آن است که با افتتاح این تقاطع بارترافیکی کم‌تر خواهد شد. این پروژه از 16 بهمن ماه آغاز شده که مساحت آن 1100 مترمربع است. در این پروژه 290 هزارمترمربع خاک‌برداری شده است. همچنین اعتبار این پروژه 63 میلیارد تومان است. این پروژه تا 25 اسفند 99 به اتمام می‌رسد. تاکنون این پروژه هشت دهم درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی گفت: این تقاطع از پروژه هایی است که 10 تا 15 سال مورد تقاضا و خواست شهروندان بوده است و احداث و اجرای آن می تواند به کاهش بار ترافیکی و آلودگی هوا کمک کند و اتصال پل چهارم در این مسیر، مجموعه شهرک های موجود را از بن بست خارج می کند. علاوه بر آن در این محور دسترسی جدیدی به بهشت رضا (ع) ایجاد خواهد شد و اتصال بولوار محمدآباد به این مجموعه نیز رونق خوبی را ایجاد خواهد کرد.

مجید بخت آزما، سخنگوی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز در بازدید از پروژه تعریض پل جنوبی مهندس پرتوی عنوان کرد: برای تعریض در پل پرتوی از مسیر خروجی طرقبه و شاندیز اصلاح هندسی انجام شد. در اصلاح هندسی انجام شده، مسیر طرقبه از شاندیز در پل پرتوی جدا شده که بار ترافیکی این نقطه را کاهش داده است. همچنین پروژه بزرگراه شهر چناران از دوراهی طرقبه به شاندیز است که موقعیت خوبی در زمینه اتوبوس و مینی‌بوس دارد. درصورت راه‌اندازی قطار شهری به گلبهار، مسافرانی که از طرقبه قصد سفر به گلبهار را داشته باشند با قطار شهری به مقصد خود سفر می‌کنند.

وی ادامه داد: در پروژه تعریض پل جنوبی مهندس پرتوی در دو سمت آن 6000 مترمربع فضای سبز احداث شده است و در تمام ضلع شمال و جنوب این مسیر نیز فضای سبز ایجاد شده و برای اجرای این پروژه ١٥٠ میلیارد ریال هزینه شده است.

بخت‌آزما در بازدید از تقاطع غیرهمسطح ابوطالب، تاکید کرد: این پل به طول 180 متر و به صورت دو پل موازی از سمت شمال به جنوب است که ابوطالب را به چراغچی متصل می‌کند. این پروژه با 40 میلیاردتومان اعتبار در حال ساخت است، در این تقاطع از اسکله‌های از پیش ساخته شده استفاده می‌شود تا بار ترافیکی روان را در طول مدت انجام پروژه داشته باشیم. با ساخت این تقاطع غیر همسطح بارترافیکی در میدان سپاد کم‌تر خواهد شد.

وی در بازدید پارکینگ بوستان ملت نیز ابراز کرد: با توجه به تقاضای شهروندان برای استفاده از بوستان پارک ملت و کمبود پارکینگ در این محل، همچنین مشکلات پایانه های اتوبوسرانی که در مجاورت بوستان قرار داشت، این طرح در دستور کار قرار گرفت. پایانه اتوبوسرانی آزادی با وجود توقف و تردد تعداد زیادی اتوبوس، برای شهروندان و افرادی که برای ورزش به بوستان مراجعه می کردند، آلودگی صوتی و محیطی ایجاد می کرد، بر همین اساس تصمیم بر این گرفته شد تا پارکینگ و پایانه اتوبوسرانی آزادی احداث شود.

سخنگوی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اینکه قرار است این پروژه در سه طبقه و سه هزار متر مربع زیربنا اجرایی شود و پارکینگ آن گنجایش حدود 600 خودرو را خواهد داشت، عنوان کرد: همچنین در طبقه منفی یک 35 اتوبوس جانمایی خواهد شد. در این پروژه حدود 12 پله برقی و 10 آسانسور ایجاد خواهد شد. کل منابع در نظر گرفته شده برای این پروژه 180 میلیارد تومان است و تا پایان سال جاری به بهرداری خواهد رسید و تاکنون 57 درصد رشد فیزیکی داشته است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار