تعطیلی در مترو تبریز/مدیون مردم هستیم، از کار‌های پوپولیستی‌ پرهیز می‌کنیم
کد خبر: 1005791
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DeR
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
رئیس کمیسیون عمران حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریزبا بیان اینکه حتی یک لحظه نیز نباید کار اجرا در مترو تعطیل شود، گفت: توقف تی‌بی‌ام‌‌ها در خط ۲ قطار شهری برای تبریز مضر‌ است و باید تکلیف این خط هرچه سریع‌تر‌ مشخص شود.

عبدالله‌ تقی‌پور‌  اظهار داشت: در راستای وظیفه شورای شهر که همانا پیگیری و نظارت است، به اجرای خطوط مترو و به خصوص تکمیل خط یک‌ نظارت‌ داریم‌.

وی با بیان اینکه امروز برای حل برخی گره‌های ترافیکی شهر تبریز نیازمند اتمام و تکمیل قطار شهری هستیم،گفت: برای رفع مشکلات ترافیکی باید ‌سیستم مدیریت حمل و نقل عمومی یکپارچه داشته باشیم.

تقی‌پور یادآور شد: باید در کنار گسترش حمل و نقل عمومی از محیط‌های پیاده‌رو نیز غافل نشویم و زیرساخت‌های مورد نیاز را ایجاد کنیم‌.

رئیس کمیسیون عمران حمل و نقل و ترافیک با بیان اینکه امروز اجرای تقاطع‌های غیرهمسطح بار مالی زیادی برای شهرداری تحمیل می‌کند، افزود: در صورت تکمیل مترو این بار مالی به شهر تحمیل نخواهد شد‌ و هزینه‌های آن در مترو صرف می‌شود.

تقی‌پور ضمن ابراز امیدواری بیان داشت: امیدواریم در ۶ ماهه اول سال ۹۹ اجرای پاره‌‌خط‌ها در شهرک‌ های اطراف تبریز اجرایی شود تا بسیاری از مشکلات در خصوص حمل و نقل شهرک‌ها برطرف شود.

وی با بیان اینکه حتی یک لحظه نیز نباید کار اجرا در مترو تعطیل شود، متذکر شد: توقف تی‌بی‌ام‌‌ها در خط ۲ قطار شهری برای تبریز مضر‌ است و باید تکلیف این خط هرچه سریع‌تر‌ مشخص شود.

رئیس کمیسیون عمران حمل و نقل و ترافیک، افزود: با وجود شرایط امروز کشور هر مقدار کار‌های مترو متوقف شود، تبریز متضرر خواهد شد که نباید اجازه دهیم‌ فعالیت‌های عمرانی مترو متوقف شود.

وی با بیان اینکه باید کار‌های اجرای مترو را سرعت ببخشیم، ادامه داد: امروز زمان سستی و توقف در کار‌های  عمرانی مترو شهری نیست و هرچه توقف کنیم، این توجیه اجرای مترو را کم می‌کند.

تقی‌ پور با بیان اینکه برخی مدیران شهرداری جزیره‌ای عمل می‌کنند، گفت: شهرداران مناطق باید بدانند که همه مناطق تحت پوشش مدیریت واحد شهرداری تبریز فعالیت می‌کنند و هیچ‌کس حق عملکرد جزیره‌ای ندارد.

وی افزود: کمیسیون  عمران حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تبریز آماده همکاری تمام و کمال‌ با سازمان قطار شهری است تا مردم هرچه سریع‌تر بتوانند از مزایای مترو بهره‌مند شوند.

تقی‌پور گفت: در اجرای برخی ایستگاه‌ها در طرح‌های مطالعاتی تجدیدنظر کنیم، یکی از مشکلات ما در تبریز این است که مشاورین بومی نیستند و از نیاز‌های شهر اطلاع درستی ندارند.

وی با بیان اینکه ما مدیون مردم هستیم و از کار‌های  پوپولیستی‌ پرهیز می‌کنیم و هدفمان اجرای پروژه‌های ماندگار است، خاطرنشان کرد: مردم تبریز لایق بهترین‌ها هستند و وظیفه ما تامین بهترین امکانات در شهر می‌باشد.

برچسب ها: مترو ، حمل ، تبریز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار