از خودروهای سازمان آتش نشانی شهرداری کلانشهر کرج رونمایی شد
کد خبر: 1005713
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DdB
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
طی مراسمی
رونمایی از ۹ خودرو سبک و سنگین سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج با حضور مسئولان شهری و استانی انجام شد.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج  در این مراسم گفت : در پایان دوره چهارم شورا ۲۶ ایستگاه آتش نشانی در شهر فعالیت داشت که اکنون افزایش ۲۳ درصدی در این بخش حاصل شده است. همچنین تعداد دستگاه ها و خودروهای آتش نشانی نیز در آن زمان ۷۶ دستگاه بود که با افزایش ۹ درصدی در این بخش تعداد دستگاه ها اکنون به ۱۰۶ دستگاه رسیده است.

اکبر سلیم نژاد اظهار داشت: در حال حاضر باید ۱۹۱ نفر جذب آتش نشانی کرج شود تا به استاندارد بین المللی دست یابیم که این اتفاق نیازمند همت و همکاری مسئولین استانی در برگزاری آزمون است.

وی با بیان اینکه به ازای هر جمعیت ۵۰ هزار نفری یک ایستگاه آتش نشان نیاز است، گفت: اگر بتوانیم مکان مناسب برای افتتاح ۴ ایستگاه آتش نشانی دیگر را در آینده ای نزدیک تهیه نمائیم و این ایستگاه ها بهره برداری شود با داشتن ۳۵ ایستگاه خدمت سازنده ای انجام داده و به استانداردها نیز نزدیک شویم.

سلیم نژاد با بیان اینکه به ازای هر دو هزار و ۵۰۰ نفر یک نیروی آتش نشان نیاز است که با احتساب جمعیت کنونی کرج بالغ بر ۷۰۳ نیروی آتش نشان ضرورت این شهر است.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: در پایان دوره چهارم شورا ۲۶ ایستگاه آتش نشانی در شهر فعالیت داشت که اکنون افزایش ۲۳ درصدی در این بخش حاصل شده استو همچنین تعداد دستگاه ها و خودروهای آتش نشانی نیز در آن زمان ۷۶ دستگاه بود که با افزایش ۹ درصدی در این بخش تعداد دستگاه ها اکنون به ۱۰۶ دستگاه رسیده است.

سلیم نژاد در پایان در خصوص ضرورت نصب شیرهای هیدارنت آتش نشانی در مناطق مختلف شهر کرج گفت: این شیرها در حال نصب است و تا پایان سال جاری حدود ۵۰ درصد این شیرهای هیدرانت در کرج نصب خواهد شد.

این عضو شورا تاکید داشت: شورای پنجم اهتمام ویژه ای در حوزه خدمات شهری و محیط زیست دارد و در کمیسیون های مربوطه موضوعات مرتبط با خدمات شهری و محیط زیست را با جدیت تمام پیگیری می کنند تا بتوان نیازهای شهر را تامین و سلامت شهروندان را خفظ نمایند.

کرج بیش از ۸۰ درصد از استانداردهای ایمنی را داراست

ارزش پروژه‌های که امسال توسط شهرداری کرج به بهره برداری می‌رسد یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است.

شهردار کرج  نیز در این مراسم ، یکی از وظایف اصلی شهرداری را ایجاد بستری ایمن برای شهروندان دانست و اظهار داشت: با افزایش دستگاه ها و ماشین آلات آتش نشانی، به استانداردهای مورد نیاز نزدیک تر شدیم.

این مسئول با تاکید بر ضرورت حمایت استاندار و دیگر مسئولان به منظور ارتقای ایمنی در شهر، گفت: تحقق این مهم در بُعد نیروی انسانی و تجهیزات می تواند کمک زیادی به دست یابی به استانداردهای لازم داشته باشد.

وی با بیان اینکه سال گذشته سه ایستگاه آتش نشانی در کرج به بهره برداری رسید، ادامه داد: ۲ ایستگاه دیگر نیز تا دو ماه آینده به بهره برداری می رسد.

شهردار کرج با اشاره به اینکه شهرداری این کلان‌شهر در حوزه‌هایی مثل آتش نشانی، مدیریت پسماند و اتوبوسرانی به کل استان البرز خدمات رسانی می کند، افزود: امیدوارم با حمایت های لازم از سوی مسئولان استان و خرید تجهیزات بیشتر در حوزه ایمنی شاهد شهری آرام، پایدار و با تاب آوری بیشتر باشیم.

وی همچنین لزوم افزایش نیروی انسانی در سازمان آتش نشانی را یادآور شد و خاطرنشان کرد: در شورای چهارم بیش از دو هزار نیرو جذب شهرداری شد اما با این وجود در سازمان هایی مثل آتش‌نشانی همچنان با کمبود نیرو مواجه هستیم.

کمالی زاده در ادامه با تاکید بر اینکه کرج در دوره پنجم شورا دوران بلوغ را می‌گذراند، گفت: مرحله سوم تزریق اتوبوس‌های جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی تا پانزده روز آینده انجام می‌شود.

شهردار کرج در بخش دیگری به وضعیت دو پروژه بزرگراه شمالی و قطار شهری کرج اشاره کرد و افزود: امیدوارم این دو پروژه مهم و سرنوشت ساز در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهره برداری برسند.

کمالی زاده ارزش پروژه‌های که امسال توسط شهرداری کرج به بهره برداری می‌رسد را یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد: این مهم به توسعه شهر کمک فراوانی می‌کند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار