انجام ۴۴۵ عملیات اطفاء حریق در سنندج
کد خبر: 1005344
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DXE
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
عامل انسانی علت ۹۵ درصد آتش‌سوزی‌ها در فضای سبز
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج گفت: سال گذشته ۴۴۵ عملیات اطفاء حریق فضای سبز توسط آتش‌نشانان سنندجی انجام شده که اقدام به موقع آنان مانع از گسترش آتش‌سوزی شد.

سهیل فضل‌وزیری در گفت‌وگو با خبرنگار جوان در سنندج، اظهار کرد: با توجه به بارش‌های بهاری و رشد حجم انبوهی از گیاهان خودرو، پوشش گیاهی و زیبایی پارک جنگلی آبیدر صدچندان شده بود.

وی عنوان کرد: با شروع فصل گرما گیاهان خودرو کم کم خشک شده و امکان بروز آتش‌سوزی‌های گسترده بیشتر شده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج افزود: پوشش گیاهی متراکم در صورت وقوع آتش‌سوزی با وزش بادهای محلی به سرعت گسترش پیدا کرده و پهنه وسیعی از منظر زیبای شهری را از بین می‌برد که برای جلوگیری از وقوع حریق و آتش‌سوزی در سطح پارک‌های جنگلی و فضاهای سبز تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شده است.

فضل‌وزیری اظهار داشت: سال گذشته 445 عملیات اطفاء حریق فضای سبز توسط آتش‌نشانان سنندجی انجام شده که خوشبختانه اقدام به موقع آنان مانع از گسترش آتش‌سوزی شد.

عامل انسانی علت 95 درصد آتش‌سوزی‌ها در فضای سبز 

وی با اشاره به اینکه غالب بر 95 درصد از آتش‌سوزی‌ها فضای سبز شهری توسط عامل انسانی انجام شده است، گفت: افزایش حضور مردم در طبیعت به طور قطع موجب آمار بالای حریق‌های سهوی و بعضا عمدی خواهد شد که باعث آسیب‌های جدی به محیط زیست گیاهی و جانوری پارک‌های جنگلی می‌شود.

وی از استقرار 20 آتش‌نشان از 15 خردادماه در سطح کلیه پارک‌های جنگلی سطح شهر با محوریت آبیدر خبر داد و تاکید کرد: این آتش‌نشانان از ساعت 10 صبح تا 23 شب مشغول گشت‌زنی هستند.

استقرار 20 آتش‌نشان از 15 خردادماه در سطح کلیه پارک‌های جنگلی سطح شهر با محوریت آبیدر 

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج  خاطرنشان کرد: این امر در راستای جلوگیری از وقوع حریق و اقدام سریع آتش‌نشانان در اطفاء آن صورت  خواهد گرفت.

وی از شهروندان درخواست کرد: از روشن کردن آتش در علف‌زارها و کنار بوته‌های خشک و درختان و به ویژه در زمان وزش باد خودداری کنند و برای روشن کردن آتش از منقل‌های فلزی استفاده کنید در غیر اینصورت با کنار زدن علوفه‌ها و بوته‌های خشک و پاکسازی محل از وجود این مواد قابل اشتعال، بر روی زمین خشک آتش روشن کنید.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج اضافه کرد: پس از استفاده از آتش حتما آن را با آب کاملا خاموش نموده و اطمینان حاصل کنید که زغال‌های زیرین آتش نیز خاموش شده باشد و از آتش بازی کودکان در طبیعت جلوگیری نموده و از شکستن شاخه‌های درختان برای روشن نمودن آتش خودداری نمایید.

فضل‌وزیری همچنین تاکید کرد: از انداختن ته سیگار یا کبریت روشن روی زمین و یا روشن کردن آتش به منظور تفریح به طور جدی خودداری نمایید.

انتهای پیام/82/2330

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار