سالن ورزشی چندمنظوره دانش‌آموزان بانیاز‌های ویژه سنندج
کد خبر: 1005027
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DS7
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
مهرماه ۹۹ افتتاح می‌شود
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان گفت: سالن ورزشی چند منظوره مدرسه دانش‌آموزان بانیاز‌های ویژه پارسا در سنندج تا مهرماه امسال افتتاح می‌شود.

بهرام نصراللهی‌زاده در نشست بررسی وضعیت پروژه‌های حوزه آموزش و پرورش استثنایی استان که در محل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: سالن ورزشی چندمنظوره پارسا ویژه دانش‌آموزان استثنایی است که با تکیمل اعتبار این پروژه در سال‌جاری افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به زمان افتتاح این طرح افزود: سالن ورزشی پارسا در تکیه و چمن سنندج مهرماه امسال افتتاح و در اختیار دانش‌آموزان بانیازهای ویژه استان قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: اعتبار لازم برای تکمیل این سالن چند منظوره تامین و عملیات ساخت آن تا مهرماه به اتمام خواهد رسید.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان همچنین با تقدیر از خلاقیت عوامل اجرایی هنرستان حرفه‌ای با نیازهای ویژه نوآوران سنندج برای پیشگیری از کرونا در ساخت دستگاه ضدعفونی پدالی اضافه کرد: تولیدات دانش‌آموزان استثنایی در مدارس کردستان مورد حمایت قرار می‌گیرد.

افتتاح 12 کلاس خیرساز در سقز

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان نیز در این نشست گفت: به منظور جبران کمبود فضاهای آموزشی ویژه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه مرکز آموزشی، پرورشی و توانبخشی 12 کلاس خیرساز در شهرستان سقز در شرف افتتاح است.

خلیل رنجبر اعلام کرد: آینده خوب برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه با برنامه‌ریزی صحیح و پیش بینی نیازهای آنها شروع می‌شود و چنین برنامه‌ای مستلزم توجه به سطح متفاوت نیازها و توانایی آنان در امر آموزش است.

وی افزود: در طی 20 سال اخیر تعداد دانش‌آموزان مدارس استثنایی استان از 600 نفر به حدود یک‌هزار و 400 نفر و دانش‌آموزان دارای مشکلات ویژه یادگیری و تلفیقی فراگیر در مدارس عادی به بیش از سه هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر کودکان با نیازهای ویژه درست آموزش داده شوند، مهارت‌های حرفه‌ای را کسب کرده و به خودکفایی برسند علاوه بر بهداشت روانی خودشان، بهداشت روانی خانواده‌های آنان و جامعه نیز حفظ شده و به خانواده‌های آنان در رسیدن به سطح مناسبی از آرامش کمک می‌شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش استان کردستان با بیان اینکه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان با نیازهای ویژه سخت، پیچیده و تخصصی است، تصریح کرد: با عادی سازی و همزیستی در کنار هم‌سالان، فرهنگ‌سازی و تغییر نگرش، آموزش خانواده و آگاه‌سازی جامعه می‌توان زمینه بهره‌وری و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های افراد با نیازهای ویژه را در جامعه فراهم کرد.

رنجبر در ادامه با اشاره به پنج پروژه در دست ساخت آموزش و پرورش استثنایی استان اظهار داشت: در راستای جبران کمبود فضاهای آموزشی ویژه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه مرکز آموزشی، پرورشی و توانبخشی 12 کلاسه خیرساز در شهرستان سقز در شرف افتتاح است.

پیشرفت 60 درصدی مرکز آموزشی و توانبخشی نوآوران سنندج

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان با بیان اینکه در شهرستان سنندج نیز پروژه مرکز آموزشی، پرورشی و توانبخشی 10 کلاسه نوآوران با پیشرفت فیزیکی 60 درصد در حال ساخت است، افزود: همچنین در این شهرستان سالن ورزشی فرهنگی ویژه معلولین در مرحله ساخت و پروژه مرکز ویژه دانش‌آموزان اتیسم نیز در حال انعقاد قراداد است.

رنجبر اظهار داشت: همچنین  مرکز 12 کلاسه بهاران در شهرستان مریوان نیز با قابلیت‌های استاندارد و مناسب با وضعیت جسمی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه، در مساحتی حدود 4 هزار متر مربع که 800 متر آن به زیربنای آموزشی اختصاص یافته برای دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه ذهنی، دارای آسیب شنوایی، بینایی، چند معلولیتی و اتیسم احداث می‌شود.

گفتنی است، در پایان این نشست معرفی دستگاه ضدعفونی پدالی که با خلاقیت عوامل اجرایی هنرستان حرفه‌ای با نیازهای ویژه نوآوران سنندج برای پیشگیری از کرونا ساخته شده انجام گرفت و به پاس تقدیر از زحمات و پیگیری‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یک دستگاه از این وسیله به این سازمان اهدا شد.

انتهای پیام/82/2330

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار