وضعیت برگزاری مراسم اربعین مشخص نیست
کد خبر: 1005008
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DRo
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
رئیس جمعیت هلال احمر:
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در حال حاضر نمی‌توان درباره احتمال برگزاری مراسم اربعین حسینی و حج تمتع اعلام نظر کرد و باید منتظر تغییر شرایط در کشور‌های میزبان بود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: کریم همتی، درباره آخرین وضعیت برگزاری مراسم اربعین و حج تمتع و حضور هلال احمر در این دو رویداد گفت: متاسفانه با توجه به شیوع ویروس کرونا و برقراری شرایط قرنطینه در کشورها، موانعی برای برگزاری این دو مراسم وجود داشته و برگزاری آن‌ها بستگی به شرایط کشور‌های عربی و اعلام موضع کشور‌های میزبان دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: آمار‌های اعلام شده از سوی عراق و عربستان صحیح و دقیق نیست و شمار مبتلایان در این کشور‌ها نیز روندی صعودی دارد لذا برگزاری مراسم اربعین یا حج منوط به بازگشایی این دو کشور خواهد بود.

همتی تاکید کرد: در حال حاضر نمی‌توان درباره احتمال برگزاری مراسم اربعین حسینی اعلام نظر کرد و باید منتظر تغییر شرایط بود.
 
وی با بیان اینکه در صورت برقراری این دو مراسم جمعیت هلال احمر ایران آمادگی کامل برای پوشش آنها را خواهد داشت، عنوان کرد: ما در پوشش دهی و انجام وظایف درمانی خود در جریان اربعین هیچ مشکل و محدودیتی نداریم و حتی همین حالا نیز در صورت بازگشایی آمادگی کامل برای ارائه خدمات را داریم اما باید منتظر اعلام نظر کشورهای میزبان باشیم.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار