تمدید موعد‌های مقرر در قوانین مالیاتی تا پایان شهریورماه ۹۹
کد خبر: 1004410
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DIA
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی از تمدید موعد‌های مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده نسبت به تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی و رسیدگی‌های مالیاتی به‌مدت دو ماه و حداکثر تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۹ خبر داد.

غلامرضا شریفی  با اشاره به مصوبات هفدهمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا که به تائید ریاست محترم جمهوری رسیده و برای اجرا ابلاغ شده است، اظهار داشت: طبق این مصوبه موعدهای مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده نسبت به تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی و رسیدگی‌های مالیاتی که مهلت انقضای آن از  1399/2/1 الی 1399/4/31 بوده است، به‌مدت دو ماه و حداکثر تا پایان شهریورماه سال 1399 تمدید می‌شود و کلیه احکام قانون مرتبط بر این تمدید مترتب می‌باشد.

وی افزود: به این ترتیب برای تسلیم اظهارنامه عملکرد موضوع ماده 100  قانون مالیات‌های مستقیم، اشخاص حقیقی یا صاحبان مشاغل تا 31 مردادماه سال‌جاری و اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری جهت تسلیم اظهارنامه مالیاتی موضوع ماده 110 قانون مالیات‌های مستقیم تا 31 شهریور سال 99 مهلت خواهند داشت.

شریفی با بیان اینکه طبق مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده نیز تمدید شد، تصریح کرد: باتوجه به اینکه موعد ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار 1399 تا 15 تیرماه است، آن دسته از مودیان محترم نیز تا 15 شهریورماه 1399 مهلت دارند اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده این دوره خود را تسلیم نمایند.

وی متذکر شد: رسیدگی اظهارنامه‌های مالیاتی مربوط به عملکرد سال 1397 و 1398 نیز به‌مدت دو ماه تمدید خواهد شد.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی همچنین خاطرنشان کرد: مهلت تعیین شده در قوانین و مقررات ناظر بر تشکیل مجمع عمومی شرکت‌های سهامی عام که تا پایان تیرماه 1399  باید مجامع خود را برگزار نمایند نیز به‌مدت دو ماه تمدید می‌شود.

وی با بیان اینکه سقف مهلت تا 31 شهریورماه می‌باشد، از این‌رو مهلت‌های مقرر برای آن گروه از مودیان مالیاتی که مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی آنها    1399/06/31 باشد، با عنایت به اینکه سقف مهلت تا پایان شهریورماه سال‌جاری می‎باشد از مهلت تمدید مقرر این مصوبه برخوردار نخواهد بود.

برچسب ها: مالیات ، تبریز ، مشمول
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار