خودروسازان ۳۰ درصد تولید امسال را به مشتریان تحویل نداد‌ه‌اند
کد خبر: 1004115
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DDP
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
طبق آمار وزارت صنعت از ابتدای سال تاکنون ایران خودرو و سایپا ۱۱۲ هزار و ۴۸۹ دستگاه خودرو تولید کردند، اما فقط ۷۷ هزار و ۷۰۴ دستگاه خودرو را به مشتریان خود تحویل دادند و به این ترتیب ۳۴ هزار و ۷۸۵ دستگاه خودرو به مردم تحویل داده نشده است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: در شرایطی که برخی رسانه‌ها با استناد به نقشه‌های هوایی از دپوی خودرو در پارکینگ‌های شرکت‌های خودروساز خبر می‌دهند و مدیران این شرکت‌ها با تکذیب احتکار خودرو، دلیل دپوی خودرو در این شرکت‌ها را ناقص بودن آن‌ها عنوان می‌کنند، جدیدترین آمار جمع آوری شده از سوی وزارت صنعت نشان دهنده عدم تحویل ۳۰ درصد خودرو‌های تولیدی طی سال جاری به مشتریان است.

طبق آمار وزارت صنعت از ابتدای امسال تا کنون دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور بیش از ۱۱۲ هزار و ۴۸۹ دستگاه خودرو تولید و ۷۷ هزار و ۷۰۴ دستگاه خودرو را در قالب تعهدات جاری و معوق تحویل مشتریان خود داده اند.

از ابتدای امسال کل تولید تجمعی شرکت ایران خودرو ۶۲ هزار و ۳۵۰ دستگاه بوده است و در قالب تعهدات معوق، جاری و فوری در مجموع ۲۸ هزار ۲۱۵ دستگاه خودرو روانه بازار کرده است. یعنی ایران خودرو حدود ۴۵ درصد تولیداتش را به مردم تحویل داده است.

همچنین کل تولید تجمعی شرکت سایپا نیز از ابتدای سال امسال، ۵۰ هزار و ۱۳۹ دستگاه بوده است و در قالب تعهدات معوق، جاری و فوری در مجموع ۴۹ هزار ۴۸۹ دستگاه خودرو تحویل مشتریان خود نموده است. یعنی سایپا نزدیک به ۹۹ درصد خودرو‌های تولیدی را به مشتریان عرضه کرده است.

در عین حال، تولید روزانه ۲۹ اردیبهشت ماه در دو شرکت ایران خودرو و سایپا مجموعاً ۳ هزار و ۷۱۹ دستگاه خودرو و تحویل خودرو توسط این دو شرکت ۲ هزار و ۴۰۲ دستگاه بوده است. یعنی در این روز به اندازه ۶۴.۵ درصد خودرو‌های تولیدی، به مشتریان خودرو تحویل داده شده است.

ایران خودرو ۲۹ اردیبهشت ماه امسال، ۲ هزار و ۴۹ دستگاه خودرو تولید و هزار و ۴۹ دستگاه را در قالب تعهدات معوق، جاری و فوری تحویل مشتریان کرده است و آمار شرکت سایپا نیز در این روز یک هزار و ۶۷۰ دستگاه بوده و در مجموع یک هزار و ۳۵۳ دستگاه خودرو را روانه بازار کرده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار