برگزاری مسابقات کیمیای هنر د ر مدارس مجازی با نیازهای ویژه کردستان
کد خبر: 1003946
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DAg
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان از برگزاری مسابقات فرهنگی هنری کیمیای هنر در مدارس مجازی با نیازهای ویژه استان به مناسبت ماه مبارک رمضان خبرداد.

خلیل رنجبر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار جوان در سنندج با اشاره به برگزاری مسابقات کیمیای هنر در مد اس استثنایی استان، اظهار کرد: مسابقات فرهنگی هنری ظرفیتی برای معرفی توانمندهای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه و ارتقای اعتماد به نفس آنان است.

وی افزود: تکریم شخصیت، کشف استعدادهای بالقوه و بالا بردن روحیه مشارکت پذیری دانش‌آموزان با نیازهای ویژه از اهداف برگزاری مسابقات کیمیای هنر است.

وی با تاکید بر نقش مسابقات فرهنگی - هنری در مهارت‌آموزی و تعیین مسیر شغلی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه خاطرنشان کرد: این مسابقات در رشته‌های آواز، نوازندگی، کاریکاتور، نقاشی و دکلمه  در مدارس مجازی با نیازهای ویژه استان  برگزار می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان به زمان برگزاری این مسابقات فرهنگی در استان پرداخت و یادآور شد: مسابقات کیمیای هنر از 29 تا 31  اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

رنجبر با بیان اینکه هر دانش‌آموزان می‌تواند در دو رشته شرکت کند، بیان داشت: دانش‌آموزان می‌توانند کلیپ‌های یک تا پنج دقیقه‌ای خود را به کمیته برگزاری این مسابقات واقع در حوزه پرورشی اداره آموزش و پرورش استثنایی استان ارسال نمایند.

تقسیم‌بندی مسابقات هنری براساس نیاز دانش‌آموزان 

رئیس آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه مسابقات بر اساس نوع نیاز ویژه دانش‌‌آموزان تقسیم بندی شده است، افزود: مسابقات فرهنگی - هنری برای دانش‌‌آموزان دارای آسیب بینایی، شنوایی، نیاز ویژه ذهنی، معلول جسمی حرکتی، چند معلولیتی واتیسم در دوره‌های ابتدایی، متوسطه پیش حرفه‌ای دوره اول و حرفه‌ای دوره دوم استان برگزار می‌شود.

رنجبر با اشاره به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی هنری در حفظ و تقویت سلامت روحی، ارتقای سطح مهارت‌های زندگی و پیشگیری از عوارض ناشی از معلولیت یادآور شد: دانش‌آموزان با نیازهای ویژه از استعدادها و توانمندی‌های بالایی در زمینه‌های مختلف برخوردار می‌باشند که در صورت خودباروری شکوفا خواهد شد.

 وی اعلام کرد: مسابقات فرهنگی و هنری بر اساس ساحت‌های شش گانه سند تحول بنیادین و با هدف کشف و پرورش استعدادهای هنری دانش‌آموزان و تحقق اهداف تربیتی - فرهنگی، توسعه فنون و مهارت‌های مورد نیاز فرد و جامعه و غنی‌سازی اوقات فراغت آنها در سطح مدارس با نیازهای ویژه استان برگزار می‌شود.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان با بیان اینکه نظام آموزش و پرورش در جامعه اساس پیشرفت و حافظ ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی است،گفت: شناخت، پرورش و هدایت توانمندی‌ها، تقویت انگیزه دانش‌آموزان و مسوولیت‌پذیری از اهداف برگزاری این مسابقات است.

انتهای پیام/82/2330

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی