نقش راهبردی وسایل ارتباطی در بحران کرونا آشکار شد
کد خبر: 1003418
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D2A
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
استاندار آذربایجان‌شرقی:
استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: در ماه‌های اخیر که ظهور بحران کرونا امکان ارتباطات فیزیکی را به حداقل رسانده است، نقش و اهمیت راهبردی فناوری های نوین ارتباطی بیش از پیش آشکار شده است.

محمدرضا پورمحمدی،  با صدور پیامی به مناسبت ۲۷ اردیبهشت، روز جهانی ارتباطات، با بیان اینکه فناوری اطلاعات به وسیله‌ای برای تجارت، آموزش، ارائه خدمات و انتشار اطلاعات تبدیل شده است، افزود: بخش عمده‌ای از موفقیت‌ها در زمینه کنترل این بحران، مرهون تقویت دانش فناوری اطلاعات و استفاده از ابزارهای آن در اطلاع ­رسانی و فرهنگ‌سازی برای رعایت سبک زندگی جدید بوده است.

وی در ادامه این پیام آورده است: از این رو لازم است تلاش‌ها در حوزه ارتباطات، به‌ ویژه فناوری اطلاعات همگام با تحولات پرشتاب جهانی پیش برود تا در این عرصه حرفی برای گفتن داشته باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی در پیام خود آورده است: ارتباطات حوزه‌ای بسیار گسترده و پیچیده است که از قامت یک علم واحد فراتر رفته و شاخه‌های متعددی را شامل می ­شود و هر روز عرصه‌ای نو از آن پیش روی جامعه بشری گشوده می‌شود.

پورمحمدی، ادامه داده است: همین امر مسئولیت متولیان و فعالان این حوزه میان‌رشته‌ای و هنر علم را خطیرتر می‌کند؛ چنان‌که امروزه فناوری اطلاعات و شیوه های گوناگون استفاده از آن، به بخش جدانشدنی زندگی بشر تبدیل شده است و در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، به عنوان یکی از شاخص‌های اصلی توسعه و پیشرفت شمرده می‌شود.

وی در پیام خود یادآوری کرده است: نفوذ شبکه‌های ارتباطی در تمامی ارکان اقتصادی و اجتماعی و فراگیری فناوری اطلاعات در ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی، ارتقای روزافزون زیرساخت‌های ارتباطی را به امری اجتناب‌ناپذیر بدل ساخته است.

استاندار آذربایجان شرقی در این پیام یکی از جنبه‌های مهم و تأثیرگذار حوزه ارتباطات را مدیریت افکار و روابط عمومی دانست و گفت: بدیهی است که با تغییرات گسترده در حوزه ارتباطات، پیچیدگی‌های حوزه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی نیز افزون‌تر شده و امروزه دیگر مدیریت و اقناع افکار عمومی با الگوهای سنتی امکان‌پذیر نیست.

پورمحمدی، افزوده است: با توجه به اینکه شاخص امید، اعتماد و رضایت‌مندی عمومی، ارتباط تنگاتنگی با حوزه روابط عمومی دارد، طراحی و اجرای الگوهای جدید ارتباطی با محوریت شفافیت، تعامل و پاسخ‌گویی و با تأکید بر دسترسی آزاد به اطلاعات، مشارکت‌جویی و روشنگری، باید در دستور کار فعالان این حوزه قرار گیرد.

وی در پیام خود با تبریک روز جهانی ارتباطات به تمام فعالان حوزه ارتباطات، فناوری اطلاعات و روابط عمومی در استان آذربایجان شرقی، از تلاش‌های صورت گرفته در جهت ارتقای مشارکت و هم‌افزایی در بین گروه‌های مختلف جامعه قدردانی کرده و اظهار امیدواری کرده که این تلاش‌ها در جهت پیشرفت و توسعه همه‌جانبه استان موثر باشد.

برچسب ها: استاندار ، تبریز ، روابط
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار