کشاورزان کردستانی با اطمینان گندم خود را به مراکز خرید دولتی تحویل دهند
کد خبر: 1003247
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CzP
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان:
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: کشاورزان کردستانی با اطمینان خاطر گندم تولیدی را با خرید تضمینی به مراکز خرید دولتی تحویل دهند.

خالد جعفری عصر امروز در جلسه کمیسیون خرید گندم استان کردستان اظهار داشت: همه شرایط برای پرداخت هزینه خرید تضمینی گندم در استان کردستان فراهم شده و کشاورزان با اطمینان خاطر گندم مازاد بر نیاز خود را به مراکز خرید دولتی تحویل دهند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن هزینه گندم را از بانک تحویل گیرند.

وی افزود: گندم به عنوان محصول استراتژیک در استان و کشور بسیار حائز اهمیت است و همه باید با ارتقا سطح تولید در سال جهش تولید ملی همانند گذشته شاهد خودکفایی محصول گندم در کشور باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: امسال با تدابیر صورت گرفته ثبات مناسبی در خرید تضمینی و پرداخت هزینه به کشاورزان بوجود آمده و از همان آغاز فصل خرید هیچ گونه مشکلی در پرداخت به کشاورزان در استان نخواهیم داشت.

جعفری ادامه داد: خوشبختانه ظرفیت سیلوهای ذخیره گندم استان متناسب با میزان تولید گندم در استان است و برای خرید و ذخیره‌سازی گندم تولیدی استان هیچ مشکلی نداریم و در نظر داریم با هدف‌گذاری تولید بیش از یک و نیم میلیون تن تولید گندم در سال‌های آینده از نظر ظرفیت ذخیره‌سازی گندم نیز مشکلی نداشته باشیم.

وی اظهار داشت: کمک بخش خصوصی و حمایت‌های دولت امسال با احداث سیلوهای جدید بیش از ۱۰۰ هزار تن به ظرفیت استان افزوده شده که از این لحاظ هیچ گونه مشکلی در ذخیره‌سازی گندم در استان وجود ندارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان خاطرنشان کرد: همه باید برای برداشت و خرید و انبار گندم استان تلاش خود را مضاعف کنیم تا جریان‌های رسانه‌ای معاند خارج از کشور نتوانند از این موضوع برای بهره‌برداری‌های سیاسی خود استفاده کنند.

جعفری خطاب به کشاورزان کردستانی تاکید کرد: باید در هنگام تحویل گندم به مراکز خرید دولتی پیش‌بینی شده در سطح استان شماره حساب خود را فورا تحویل بانک و مراکز خرید بدهند تا بدون مشکلی اطلاعات شماره حساب آنها در سامانه ثبت و نسبت به واریز هزینه گندم به آنها اقدام مقتضی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: صدا و سیما و رسانه‌های استان باید با شفاف‌سازی بیشتری برای اقناع و تشویق کشاورزان برای تحویل گندم خود به مراکز خرید دولتی استان همه توان خود را بکار گیرند تا امسال نیز همانند گذشته گندم مورد نیاز استان از کشاورزان خریداری و تحویل مراکز خرید دولت شود.

جعفری اظهار داشت: دولت با همه ظرفیت‌ها و امکانات خود وبه ویژه توسعه شبکه پرسرعت اینترنت برای حضور گسترده در فصل خرید گندم کشاورزان وارد عرصه شده و با افراد دلال و فرصت‌طلب که مانع از فروش گندم کشاورزان به مراکز خرید دولتی شوند قاطعانه برخورد قانونی خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خوشبختانه تاکنون مواردی از قاچاق گندم از استان به سایر نقاط کشور و حتی خارج از کشور نداشته‌ایم و در این راستا امسال نیز باید با برنامه‌ریزی و نظارت بیشتر با هرگونه  مورد احتمالی در استان به صورت جدی برخورد می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان یادآوری کرد: امیدواریم تا در زمان باقی‌مانده تا فصل برداشت گندم در استان با برنامه‌های ترویجی و آموزشی کشاورزی ونیز وجود شرایط مناسب وضعیت آب و هوایی امسال با کمترین آفت و خسارت احتمالی بتوانیم محصولی مناسب و با کیفیت را برداشت کنیم.

جعفری در ادامه از تامین سوخت مورد نیاز ماشین‌آلات کشاورزی و نیز ناوگان حمل و نقل در مراکز خرید گندم در استان خبر داد و گفت: با هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی متولی در این رابطه هیچ مشکلی وجود ندارد و با آمادگی کامل سوخت مورد نیاز تامین خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد: همه تدابیر برای خرید مناسب گندم در استان مهیا شده و امیدواریم امسال یکی از استان‌های موفق در بحث خرید تضمینی گندم در کشور باشیم.

انتهای پیام/82/2330

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی