رعایت‌نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی موجب شیوع مجدد کرونا می‌شود
کد خبر: 1003211
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Cyp
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه با اشاره به افزایش آمار کرونا در این شهرستان در چند روز گذشته، گفت: اگر مردم فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند شاهد شیوع مجدد و افزایش آمار کرونا خواهیم بود.

حمید شکری در جلسه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان مراغه اظهار داشت: افزایش اخیر آمار کرونا در شهرستان نشان دهنده حرکت به سمت وضعیت قرمز بوده که باید در این زمینه اعلام خطر کرده و اطلاع رسانی کنیم.

وی گفت: سیستم درمانی شهرستان ظرفیتی دارد و افزایش روند صعودی نگران کننده بوده و در صورت اوج گرفتن دوباره کرونا باشیم سیستم درمانی جوابگو نخواهد بود.

شکری گفت:در زمان قرنطینه و ابتدای شیوع کرونا محوریت کنترل بر عهده حاکمیت بوده و مراغه در این مقطع عملکرد و کنترل موفقی داشت که بعد از آغاز طرح کنترل هوشمند، محوریت به مردم سپرده شد که متاسفانه افزایش آمار در چند روز گذشته، نشان دهنده عدم رعایت از سوی مردم است.

وی افزود: در این روزها مردم باید احساس خطر کرده و در حوزه پیشگیری هوشیار عمل کنند.
وی به وضعیت خوب شهرستان در ماه های نخست شیوع کرونا و کنترل های صورت گرفته اشاره کرد و گفت: در روزهای نخست، ورود نیروها در تمامی عرصه های کنترل بسیار موثر بوده و با راه اندازی آزمایشگاه کرونا در شهرستان موفقیت های خوبی را شاهد بودیم.
شکری افزود: این مرکز آزمایشگاهی به غیر از مراکز استان ها در کشور تنها در مراغه راه اندازی شده است.
وی گفت: ضدعفونی اماکن، تشدید نظارت براصناف و اماکن پرخطر و ساماندهی اکیپ های اطلاع رسانی فاصله گذاری اجتماعی از جمله مواردی است که دوباره باید از سرگرفته شود.

مردم به محدودیت های کرونایی بی تفاوتند
دادستان عمومی و انقلاب مراغه نیز در این جلسه گفت: متاسفانه از محدودیت های اعمال شده فاصله گرفته شده و رعایت این موارد از سوی مردم مورد بی توجهی قرار گرفته است.
نادر نجد گفت: ثبت نام بورس، سهام عدالت و توزیع برخی از اقلام در فروشگاه ها از جمله مواردی است که باعث تجمع شده و موجب افزایش آمار کرونا در شهرستان است.
وی افزود: تشدید دوباره ضدعفونی، اطلاع رسانی و حساس کردن دوباره مردم به موضوع کرونا، عدم تجمع در ادارت و فرهنگ سازی از سوی رسانه ها از مواردی است که باید به آن توجه شود.
وی ادامه داد: هر گونه عدم همکاری در رعایت پروتکل های اجتماعی از مصادیق تهدید بهداشت عمومی است و مجازات محسوب می شود و با متخلفان برخورد می شود.

کنترل اوضاع نباید از دستمان خارج شود
رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه نیز در این جلسه گفت: اگر در این روزها که آمار کرونا روند افزایشی دارد رعایت نکنیم کنترل اوضاع از دستمان خارج خواهد شد.
اصغر تنومند گفت: در حال حاضر کودکان و افراد مشکوک به کرونا در بخش ایزوله در نظر گرفته شده در بیمارستان سینا بستری هستند.
وی گفت: در یک هفته اخیر روزانه بیش از ۶۰ نمونه از موارد مشکوک گرفته و به آزمایشگاه فرستاده می شود.
وی ادامه داد: همچنین از تمامی افراد نزدیک در محیط کار و منزل بیماران کرونایی تست کرونا گرفته می شود.
تنومند افزود: ادامه کسب و کار با شرایط خاص امکان پذیر خواهد بود و اکیب های بازرسی، نظارت های بهداشتی را فعال تر و تشدید می کنند.
مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع و از دو بخش مرکزی و سراجو تشکیل شده و دارای ۱۷۳ روستا شامل ۷۴ روستا در بخش مرکزی و ۹۹ روستا در بخش سراجو است.

برچسب ها: کرونا ، مراغه ، اجتماعی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار