روحانی دستورتامین نیازهای ۴ استان برای مبارزه با کرونا راصادر کرد
کد خبر: 995070
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ArW
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
رئیس جمهور گفت: دستورات لازم برای تامین نیاز‌های ضروری استان‌های البرز، اصفهان، مرکزی و خراسان رضوی برای مقابله با بیماری کرونا، به وزارتخانه‌های مرتبط صادر شده است.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: حسن روحانی رئیس جمهور در تماس تلفنی با استانداران چهار استان کشور، ضمن دریافت گزارش دقیق از فعالیت‌های شأن در ارتباط با اجرای دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، دستورات لازم را برای تأمین نیاز‌های ضروری این استان‌ها برای مقابله با بیماری کرونا، به وزارتخانه‌های مرتبط صادر کرد.

حسن روحانی روز پنجشنبه در پی تماس با استانداران البرز، اصفهان، مرکزی و خراسان رضوی، به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسؤول ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و وزیران کشور، صنعت، معدن و تجارت و ارتباط و فناوری اطلاعات، دستورات لازم را برای رفع نیاز‌های این استان‌ها در حوزه مأموریت هر یک از این وزارتخانه‌ها، ابلاغ نمود.

همچنین مقرر شد تمامی محور‌های مطروحه در گفت وگوی تلفنی هفته جاری رئیس جمهور با استانداران هفت استان کشور جمع بندی و در اولین نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا که به ریاست وی تشکیل می‌شود، مورد بحث و بررسی قرار گیرند.

رئیس جمهور با درخواست از استانداران برای تلاش در مسیر به حداقل رساندن صدمات بیماری کرونا بر سلامت، اقتصاد و زندگی مردم، تشویق مردم به ماندن در خانه به عنوان امن‌ترین مکان برای حفظ سلامت خانواده با هدف قطع زنجیره شیوع ویروس را در این برهه زمانی گامی ارزشمند خواند و دستورات مقتضی را برای اجرای سریع و دقیق تمهیدات و پروتکل بهداشتی مختص تعطیلات نوروزی ارائه کرد.

رئیس جمهور با قدردانی مجدد از تلاش خستگی ناپذیر و مسوولانه کادر درمانی کشور به عنوان سرداران خط اول مبارزه با بیماری کرونا، اظهارداشت: نیاز‌ها و دغدغه‌های کادر درمانی بیمارستان‌ها و همه کسانی که در خط اول پیشگیری و مقابله با کرونا مشغول خدمت هستند، باید هر چه سریع‌تر رفع گردد و کادر درمانی و پزشکان مورد نیاز بیمارستان‌ها براساس سیاست‌های ستاد ملی کرونا به گونه‌ای تقویت شود که در این ایام در کار و زندگی شخصی خود با مشکل مواجه نشوند.

روحانی در ادامه به توافقات با ستاد فرماندهی نیرو‌های مسلح کشور اشاره کرد و از استانداران خواست از ظرفیت این نیرو‌ها در حوزه تأمین کادر درمانی و فضا‌های درمانی مورد نیاز برای تسریع در روند مقابله و ریشه کنی بیماری کرونا بهره گرفته شود.

رئیس جمهور، لازمه موفقیت هر طرح و برنامه‌ای در کشور را مشارکت و همراهی مردم دانست و تاکید کرد: بی تردید مردم همانند دیگر صحنه‌ها، در این مبارزه همگانی با بیماری کرونا، همراهی و مشارکتی فعال دارند و در این راستا باید از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در چارچوب مشارکت جویی مردمی برای مهار ویروس کرونا استفاده کرد.

رئیس جمهور، جلوگیری از انتشار شایعات بی اساس در فضای رسانه‌ای با انتشار دقیق و به موقع اخبار و واقعیت‌ها با هدف ممانعت از ایجاد وحشت و اضطراب در میان مردم را ضروری خواند.

روحانی همچنین اظهارداشت: ضروری است در چارچوب مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، رفت و آمد مردم در ایام تعطیلات نوروزی در مبادی خروجی شهرها، در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی کنترل شود تا به این ترتیب تا حد امکان از شیوع این بیماری جلوگیری به عمل آید.

عزیزالله شهبازی استاندار البرز، عباس رضایی استاندار اصفهان، سید علی آقازاده استاندار مرکزی و علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی نیز در این تماس‌های تلفنی، گزارشی دقیق از فعالیت‌هایشان در ارتباط با اجرای دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا ارائه کردند.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار