کمک ۸۰۰ میلیار ریالی خیران به مددجویان آذربایجان شرقی
کد خبر: 993437
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ARB
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷
سرپرست بهزیستی استان آذربایجان‌شرقی از کمک ۸۰۰ میلیار ریالی خیران در ۹ ماهه امسال در حوزه‌های مختلف مددجویان در استان خبر داد.

فرگل صحاف ابراهیمی در در جلسه شورای مشارکت های مردمی بهزیستی استان، اظهار داشت:  در 9 ماهه سال جاری بیش از 80 میلیارد تومان از طریق خیران محترم استان برای حوزه های مختلف مرتبط با رسیدگی به مددجویان هزینه شده است که با وجود برخی مشکلات اقتصادی که گریبانگیر کشور شده است این رقم رشد 11 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.
 
وی این افزایش کمک های مردمی را ناشی از دلبستگی و تعهد مردم فرهیخته استان به افراد مددجو و نیازمند دانست و با اعلام اینکه 12 میلیارد ریال کمک مردمی جهت تامین هزینه جهیزیه مددجویان جمع آوری شده است، افزود: با توجه به افزایش قیمت لوازم منزل، امیدواریم با مشارکت افزون تر مردم خیراندیش و دلسوز استان بتوانیم برای کلیه مددجویانی که پیوند ازدواج برقرار می کنند جهیزیه مناسب تامین کنیم.

افزایش مشارکت های مردمی نشان از تعهد اجتماعی بالای مردم است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه خیّران، بازوان توانمند دولت در کارهای اجرایی هستند، گفت: افزایش مشارکت های مردمی در برنامه های حمایتی بهزیستی نشان از تعهد اجتماعی بالای مردم و اعتماد به دستگاه های اجرایی و خدمات رسان است.

بدر شکوهی  افزود: نگاهی به کارنامه درخشان 41 ساله جمهوری اسلامی، نشان می دهد هر جا که عرصه برای نقش آفرینی و اثرگذاری مردم مساعد بوده اقدامات گران سنگی صورت گرفته و موانع جدی از پیش پای کشور برداشته شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: لازم است با درک این تجربه، تمامی دستگاه های اجرایی زمینه را برای استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت مردم در پیشبرد اهداف نظام اسلامی در حوزه اجتماعی وفرهنگی فراهم کنند.
 
شکوهی با اشاره به نقش مهم مشارکت مردم در مقوله توسعه تاکید کرد: توسعه متوازن هنگاهی محقق می شود که تعامل دوسویه، سازنده و اثربخشی میان دستگاه های تصمیم گیر و مردم وجود داشته باشد.
 
وی همچنین با اشاره به عملکرد قابل تقدیر برخی موسسات خیریه و گروه های مردم نهاد در رسیدگی به مددجویان بهزیستی در سطح استان، سامان دهی موسسات خیریه جهت هم افزایی و انسجام بخشی به اقدامات حمایتی را جزو اولویت های اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری دانست که اقدامات مهمی در این راستا در سال جاری صورت گرفته است.

برچسب ها: بهزستی ، منزل ، لوازم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار